Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi alapján választotok általán...

Mi alapján választotok általánost? Sorrend mi?

Figyelt kérdés

a körzetes iskola jónak tűnik,rengeteg szakkör,elhivatottak a tanárok ovistársak nagy része oda megy majd stb. de egy lakótelep közepén van-mi is ott lakunk- és hát a gyerekek nagy része.. szóval nem igazán van velük foglalkozva,azt hiszem hátrányos helyzetűnek mondják őket.. tudom h nem tehetnek róla és a szülők hibája h el vannak vadulva de azt is tudom h nemsokára fontos lesz az egyéb közeg is- ha nem fontosabb-mint az itthoni ezért vacillálok...


a nem körzetesek is jók de..van 1 ami egy gizda suli oda meg azért nem vinném a gyerekeimet. a zenesuli jó,de semmi más nincs csak zene és angol. van egy ami a természettudományokra is hangsúlyt helyez de a művészeti dolgokra is ami jó,de nem igazán van sport és nincs zene a lányom viszont szépen énekel..


a kérdésem igazából az,h ki milyen sorrendet állit fel amikor iskolát választ,mik a kritériumok?


köszönöm!


2013. júl. 9. 21:56
 1/7 A kérdező kommentje:
és még egy: az a jó ha tesók ugyanoda járnak?
2013. júl. 9. 21:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem oda vidd ahova később elengeded egyedül is és mondjuk nem kell átutazni a fél várost. Az előny ha a tesók egy helyre járnak mert akkor mehetnek együtt suliba viszont a tanárok akaratlanul is hasonlítani fogják egymáshoz őket.
2013. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mivel 3-an vannak,igy csak olyat néztem ami azért elég közel van.. a hasonlitgatástól én is tartok már oviban is van,pedig nem is egy csoport vagy évfolyam
2013. júl. 9. 22:03
 4/7 anonim ***** válasza:

A tesók szerintem nagyon jó, ha egy helyre járnak, mert ha két helyre kell évnyitóra rohanni, az nem szerencsés. Nekem sokszor az ügyeletben is együtt voltak, szünetben néha találkoztak, negatív hatása nem is volt.


A sorrendet úgy állítottam fel, hogy a térképen bejelöltem az összes olyat, ami közlekedés szempontjából megoldható. Hóban-latyakban tömegközlekedni két iskolással, táskákkal cuccokkal felmálházva mint egy tevekaraván nem kényelmes.

Utána kezdtem kérdezősködni, hogy melyik suli az, ahonnan nem hallok sok rosszat. A rossz és jó véleményeket is fenntartással kell kezelni mert mindenkinek más a fontos, amit az egyik anyuka pozitívnak mond, az nem biztos, hogy neked bejön - vagy fordítva. De ahonnan sok rosszat hallottam, a suli vonzáskörzetébe olyan utcák is beletartoztak, ahol nappal sem szívesen sétálok, azt kihúztam a listáról.

2013. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És kalkuláld bele azt is, hogy jó eséllyel csak a körzetis iskolába fogják felvenni. Nálunk most úgy volt, hogy bezár a körzetis, és akkor is kijelölték, hogy hová lehet beíratni a gyereket. Mondjuk szerencsénk volt, mert találtunk egy másikat, de olyan feltétellel, hogy az egész nyarat végigtanulhatjuk, mert vizsgázni kell.

Sajnos az osztálytársakat úgyse tudod megválogatni, mindenhol vannak renitensek. A legjobban talán akkor jársz, ha egyházi iskolát választasz, mert ott az iskola dönt, hogy ki járhat oda. És általában a rossz magaviseletűeket nem tűrik.

2013. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
környék,szinvonal alapján a zeneiskola lenne a nyerő,és esély is van bekerülni mert felvételiztetnek. a lányom gyönyörűen énekel,táncol, a fiam meg egy kis zseni-nem csak én mondom!- és ott van angol tagozatos osztály,ahová a gazdag szókincs stb a kritérium. én is attól tartok h más nem-körzetesbe esély sincs. van még sportsikola is az meg a fiamnak lenne jó igazán ott is van felvételi.. a lányomnak nem. de akkor meg kissé macerásabb a dolog,2 felé menni. de azt hiszem akkor ez a lehetőség igazán.. körzetes és felévételis...
2013. júl. 9. 22:11
 7/7 A kérdező kommentje:
egyháziba biztos nem,oviba jártunk,egyáltalán nem szűrik a gyerekeket,ott az van h aki vallásos az csak jó lehet. igaz h büdös c...nyoztak,k...a anyáztak a 4 évesek és egymást fojtogatták,de mint mondták az óvónénik ők nem fegyelmeznek majd Isten és Jézus jó útra tériti őket. 2 hónapig jártak oda,ez alatt többször kék-zölden jöttek a gyerekek haza,bármit mondtunk csak széttárták a kezüket. pedig úgy volt h ott maradnak és általánosba is oda mennek..
2013. júl. 9. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!