Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Budai anyukák, mikortól járt...

Budai anyukák, mikortól járt egyedül a gyereked? Mit mondasz neki, ha valaki beleköt?

Figyelt kérdés

Most szoktatom önálló közlekedèsre a 10 éves gyerekem. Ez abból áll, hogy mögötte vagyok pár méterre és kísérem. Sétálnia kell 200métert a suliból, felszáll egy buszra, megy 5 megállót, leszáll és sétál 300 métert.


Belekötött egy hajléktalan a buszmegállóban, szegény semmit sem csinált. Majd tanúja volt/voltunk, hogy egy tinit piszkál egy öregember, hogy húzódjon már összébb(a lány volt vagy 40 kg), mert nem fèr el.


Mindkettőnél látszott, hogy nem normálisak a kötekedők.


Féltem a gyerekem. Mit mondjak azon kívül, hogy ne foglalkozzon bolondokkal és kerülje el őket? Ezek tudják, kikre kell utazni, direkt megtalálják, aki egyedül van és sebezhetőbb. Már nagyon kellene egyedül járnia.


tegnap 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Negyediktől, de neki nem kellett tömegközlekedni, mert gyalog 5 perc a suli (11.kerület egyik lakótelepi része.)


Ő most ment középiskolába, ami viszont a belvárosban van. Azért nem vagyok teljesen nyugodt, pont az általad hozott példák miatt, na meg azol lakunk, nem volt egy rossz környék, de nagyon lezüllött az elmúlt kb 2 évben, az én lányomat is betalálták párszor...

tegnap 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezaz! Ez egy kifejezetten jó környék(12.kerület), hol van ennél jobb? És még itt is.
tegnap 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Sosem kísérgettem őket a hátuk mögött... o.O Elmentünk 2-3 alkalommal együtt, majd ha vállalták, elindultak egyedül. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy 5 perc séta az iskola, meg minden más is, szóval rendszeresen nem buszoztak elég sokáig. A nagy nyolcadikban, 14 évesen kezdett egyedül közlekedni. A középső 12 évesen elment egyedül a dél-pesti agglóból II. kerületbe és vissza. A kicsi most 11, őt még féltem, nem jár egyedül tömegközlekedéssel, de gyalog a kisvárosunkban szokott. A suliból pl 3. óta hazajöhet egyedül bármelyik, tesókkal kettesben 2.-tól is.
tegnap 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, 3-as vagyok, 11-13-15 évesek voltak a nyáron, így kupacban elmentek egyedül a Velencei tóra is. Azt az útvonalat is persze előre lepróbáltuk 2x. Nem kötött még beléjük sehol senki. Ja de, a nagyot egyszer megtalálta valami csövi, de csak röhögött rajta idehaza.
tegnap 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gondba kerül szóljon a legközelebbi normálisnak tűnő felnőttnek.
tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. kerületben élünk, a 29.es vagy 111es busszal jár, kb 9 éves kora óta. Eddig kétszer érte atrocitás. Megmondtuk neki, ha belekötnek, szóljon a buszsofőrnek, ha nem jut oda a tömegtől, akkor kiabáljon.
tegnap 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!