Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Vittétek/viszitek a gyermekete...

Vittétek/viszitek a gyermeketeket iskolaelőkészítőbe? Mindenképp szükséges?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 és fél éves, jövő ősszel kezdi az iskolát. Itt helyben. Ez egy kis általános iskola, az ország viszonylag jó részében, de kis településen.

Nem kell előkészítő ide, de annyi gyereket visznek mégis (mondjuk ott ők más iskolákat akarnak talán inkább megcélozni), hogy csak kapkodom a fejem.

Nekünk tornára jár az oviban egyik nap, meg úszni egy másik nap, de előkészítöre nem is gondoltam. Már a kiscsoport után is mondták, hogy ő biztosan iskolaérett lesz 6,5 évesen, ezt azóta is mindig elmondják. Nagyon okos gyermek, már fejben számol (pedig direkt nem tanítgatjuk). Ügyes is, simán kirakja a 6-7-8 éveseknek való legót egyedül leírás alapján, rettenetesen érdeklődő, leköthető. Valahogy én nem gondoltam, hogy kellene neki plusz foglalkozás az iskolára. Nálatok hogy volt?


Egyébként az ovodában szófogadó, piszkálódni magától sosem szokott-bár az igazságerzete erős, de nem beszél csunyán (szerencsere nem is nagyon tud csúnya szavakat), nincs vele semmi gond.

Önállóan öltözik, wc-zik, eszik természetesen. Megcsinál mindent amit kérnek, könnyen barátkozik, kreatívnak látom, de legalábbis lekötik a dolgok, szeretne mindent megcsinálni amit kihívásnak érez.

Annyi, hogy tavaly óta sajnos nem alszik, nem tud elaludni már+a sikertelenséget nehezen viseli. Elég én központú, azt biztosan tanulnia kell, hogy csöndben kell tudnia maradni, stb. De ezzel csak itthon van gond, a közösségben nem mondták hogy túl harsány vagy “tolakodó”, okoskodó lenne.


szept. 11. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi csak a kiszemelt suli ismerkedős "előkészítőire" vittük el. Havonta egy volt, de igazából minden tárgyon átmenet, volt környezet, matek, magyar, angol/német, kézműves, tesi, ének, általában kettő egy délután. Azokat élvezte, a leendő tanítónők tartották, szeptemberben már nem volt így neki ismeretlen az egész. Máshova nem akartuk vinni előkészítőre.
szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 5,5 a fiam, szintén szeptembertől kezdi majd a sulit.


Mi nem fogjuk előkészítőre vinni.

Ismerősi körben (elég nagy) senkit nem tudok, aki vitte volna ilyenre a gyerekét.


Az oviban is készítik fel őket. Mi azzal megelégszünk.

szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyobbik gyerekem megkésett volt, ő ezért fejlesztésre járt, nem "előkészítőre".

Kisebbik 5 (még nincs 5,5) és nem jár semmire, nincs is tervben, nincs szüksége külön felkészítésre, teljesen rendben van. Sajnos el tudom dönteni (a nagyot annyi helyre kellett cipelni, hogy tudom a követelményeket).

szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Az előkészítőnek akkor van értelme, ha abba az iskolába viszed, ahová be szeretnéd iratni. Hogy megismerje a leendő iskolatársakat és a tanárt, meg magát a sulit.
szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!