Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Meddig érdemes napközis lenni?

Meddig érdemes napközis lenni?

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 4. osztályos. Üzenet érkezett az osztályfőnöktől, hogy hétfőre várja, hogy ki marad negyedikben napközis.

A lányom már nem szeretne, órák után haza jönne és itthon írná meg a leckét.

Nem nagyon tudok dönteni, hogy mi lenne a jó.


Nektek meddig volt napközis a gyerkőc?


jún. 29. 20:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Én is itthonról dolgozom, ezért nekem egyik sem volt napközis.

Ha irobában kellett volna dolgoznom, akkor addig lett volna napközis, míg azt nem merem mondani rá, hogy egyedül hazasétálhat a suliból és azt a pár órát míg hazaérek meg tudja oldani egyedül otthon

jún. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

Enyémek nem azok, nem voltak. Itthon vagyok. Másodikos volt most a kicsi. Hazajött, leült és megírta egyedül. Nem kellett szólni. Tudta, hogy utána estig szabad a vásár, így megcsinálta. A nagyobbikkal anno oda kellett ülni, hogy álljon neki.


Nálunk kiabál a tanár és hangzavar van, emiatt, ha nem lennék itthon, akkor sem lettek volna napközisek, mamához mentek volna. Szerencsére az ebédlő mellett lakik és vállalta is volna.

jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nálunk második osztályig volt kötelező a napközi, harmadiktól választható.


Igen, én is így gondolom. A suli is 4 percre van, úton se kell át jönnie így rá vezetném arra is, hogy egyedül jöjjön haza már.

jún. 30. 09:24
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Maradnak napkoziben

Amugy mindegyik gyerek szerette. 🙂

jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
Én is itthon dolgozom, és most volt negyedikes a fiam. Már csak azokon a napokon maradt napköziben, amikor zeneórája volt. De akkor sem négyig, óra után eljött. De ez már tavaly is így ment. Közel lakunk, másodikban már hazajöhetett a tesóival 2-kor, harmadikban egyedül is. Mivel papíron napközis, volt olyan, hogy valami nagy focimeccset lebeszéltek a haverok délutánra, és akkor önként bennmaradt. :))))
jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a napközi. Nálunk semmit nem csinálbak, sokszor az udvarra sem viszik ki őket, és mindig hoz haza házit.

Úgyhogy én 3.osztály félévétől hazahozom az utolsó óra után, mert nincs kedvem egy fáradt, túlpörgött gyerekkel még 1 órát tanulni.

Ha normális lenne a napközi, akkor alsóban èn járatnám.

jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
59%

Tanárként tudok nyilatkozni. Alsóban érdemes napközisnek lenni, HA otthonra már nem, vagy alig marad házi. Ha hazaviszik az egészet, akkor felesleges a napközi.

Felsőben a tanulószoba már teljesen értelmetlen. A legtöbb gyerek haza tud menni egyedül, és aki értelmes, ügyes, okos, az simán megoldja otthon a házi, megtanul mindent, a tanulószobán viszont csak zavarják azok, akik ígyse-úgyse csinálnak semmit.

júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!