Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Meddig érdemes napközis lenni?

Meddig érdemes napközis lenni?

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 4. osztályos. Üzenet érkezett az osztályfőnöktől, hogy hétfőre várja, hogy ki marad negyedikben napközis.

A lányom már nem szeretne, órák után haza jönne és itthon írná meg a leckét.

Nem nagyon tudok dönteni, hogy mi lenne a jó.


Nektek meddig volt napközis a gyerkőc?


jún. 29. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Alsóban végig napközis volt, de nálunk kötelező volt. Ha meg tudod oldani, hogy előbb eljöjjön, és úgy gondolod, hogy meg tudja csinálni egyedül a leckét, illetve az iskola részéről is lehetséges ez (márpedig mint írtad, igen), akkor szerintem semmi akadálya.
jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Én még felsőben is az akartam lenni, de egy hárpia volt a napközis tanár, ezért pár nap után mégse maradtam.


Szerintem próbáljátok meg napközi nélkül, és beszéljétek meg úgy, hogy a kislány minden este beszámol róla röviden, melyik tárgyból mi volt a lecke, esetleg egyik-másikba be is nézhetsz. Ha működik jó, ha nem, szerintem 2 hét múlva ugyanúgy visszaveszik a napközibe, ha kéred.

jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Itthonról dolgozom, így a lecke írásban is tudok neki segíteni.
jún. 29. 20:43
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Nekem egyik gyerekem sem volt soha a 3ból. Nem szeretem, nem tetszik az egész "intézmény" h reggel 8tól du 4ig bent aszalódjanak, semmi értelme. Mindig elhoztam őket ebéd után, itthon kis pihenés vagy pótebéd, ha nem volt jó a menzás - aztán leckeírás. Így du-i sportokra is tudtak járni, nem kellett sehova sem rohanni. Az elején morogtak a tanárok, h majd nem lesznek barátaik meg ezt nem lehet - de mindegyik totál szociális lett, barátokkal, osztályközösséggel. :) Úgyhogy de. Lehet. :)
jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Az én lányom most volt 4-es és még napközis volt. 5-től már nem lesz az.
jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

#2 vagyok. Ha otthonról dolgozol, akkor is megragadnám az alkalmat, hogy önállóságot tanulhat. Ha az önállóság a feltétele annak, hogy ne legyen napközis, az szerintem jó és logikus motiváció. Persze ha elakad, kérdezzen, de mindenképpen úgy próbálnám, hogy egyedül vegye elő a leckét, egyedül álljon neki. Beszéljétek meg a napirendet és önállóan tartsa magát hozzá.


(Persze úgy csinálod ahogy gondolod, de szerintem ezek fontos készségek és végek lenne ezt az alkalmat nem kihasználni, hogy megtanulja.)

jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha otthonról dolgozol, akkor simán megengedném, hogy hazamenjen tanórák után. Minek legyen napköziben?
jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Lányom hatodikos volt. Ötödik félévig volt napközis, illetve felsőben tanuló szobának hívják. Alsóban nem volt gond, néha maradt házi otthonra, de ő nyelvi tagozatos suliba jár, illetve iskolai szakkörökre is járt. Néha elhoztam előbb, mert iskolán kívül is járt sportolni. Ezek később elmaradtak. Ötödikben kezdődött, hogy nem készült el a lecke, meg sokszor bent maradt a felszerelés is. Ekkor döntöttünk úgy, hogy kivesszük, itthon jobban meg tudja csinálni.

Azóta csak elvétve van hiány. Nekünk ez jobban bevált.

jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Most végzett a 4. oszállyal a nagyobb, ebben az iskolában nem kívánságműsor, kötelező 4-ig bent maradni, csak nagyon nyomós indokkal lehet kérvényezni az igazgatótól, hogy ne kelljen
jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiam most megy 5.-be. Eddig sem volt napközis. Hazajön eszik, pihen és megcsinálja a házit. A napköziben nincs rend, fegyelem, zavarják egymást, nem tudnda rendesen tanulni (természetesen ezt csak az ő iskolájára értem, többiről nincs tapasztalatom).
jún. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!