Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki lesz jeles tanuló?

Ki lesz jeles tanuló?

Figyelt kérdés

A kitűnőt tudom.

Az év végi átlagba beleszámolják a szorgalmat és a magatartást is?


jún. 27. 14:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk megmondták, megmondják minden év elején, hogy ebben az iskolában ,6-tól adják meg a jobb jegyet. Minden szülőin elmondják, a csapból is ez folyik, illetve, hogy jeles az a tanuló, akinek 1 vagy 2 négyese van a biziben, a többi ötös. Már fújjuk kívülről. Azt viszont, hogy ki kap jutalomkönyvet évzárón, (amit az egész suli előtt kap), azt az igazgató dönti el, és van amikor megkegyelmez a jeleseknek, van, amikor csak a kitűnők kapnak. Tavaly azon jelesek, akik vmilyen versenyen top 3-ban voltak, kaptak. Idén csak a kitűnők. Mikor milyen kedve van. Velem egyidős, beszélgetni szoktam vele erről, sokszor mondta már, hogy szigorítani fog rajta....nem tudom kit lehet meg szigorítani azon, hogy csak a kitűnők kapnak, nem kérdeztem miért, ráhagytam. Biztos nincs elég könyv a boltban...

Az osztályban az ofő adott a jeleseknek, mert szerinte ők is ugyanannyira megérdemlik. Egyetértek vele. Másik gyerekem osztályfőnöke is ezt csinálta, vett saját maga könyvet és adott annak, akinek ő még szeretett volna.

Szóval nálunk ezek a szabályok, de sztem iskolánként változó.

jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 x0 ***** válasza:
Magatartást nem kell beleszámolni, nekem 6 osztályos gimnázium 8. osztályban rossz magatartással + kizárással is 6 jelesem volt (matematika, fizika, kémia, ének-zene, testnevelés, számítástechnika). A szorgalmat meg eleve az összes évvégi jegy átlagából számítják, tehát az évvégi jegy kiszámításakor még nem ismerik a szorgalom jegyet, nekem jó volt (4-es). Elvileg x,75-ös átlagtól jár az x+1-es jegy, x,5-östől adható, de ha valaki igyekszik, a tanárja beír neki pár jelest és meg is van, szóval ezek elég gumiszabályok. Számítástechnikából/informatikából évközben is minden jegyem jeles volt, végig amíg tanultam ilyet (7-12. osztály, 2000-ben érettségiztem), mégis sokszor csak jelest írtak be, nem kitűnőt, szóval ez megint milyen kedve van a tanárnak: akkor még aki tanulmányi verseny országos döntőjén jó helyezést ért el, az megkapta a jeles érettségit, órára se kellett bejárnia, évvégén is jelest kapott, nekem már 9. osztályban se kellett programozás gyakorlatra járnom, mégis sokszor csak jeles voltam, pedig elvileg az évközben is minden jegy jelesre jár a kitűnő. Matematikából, fizikából ugyanez, 12.-ben már nem voltak ilyen óráim, érettségire be se mentem egyikből se. Ja igen, az új iskolámban csak az igazgató tudta hogy a 6 osztályos gimnáziumból repültem, tehát nem azért volt csak jeles, hanem mert a tanároknak nem jutott eszükbe hogy kitűnő is van, nem csak jeles.
szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!