Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki lesz jeles tanuló?

Ki lesz jeles tanuló?

Figyelt kérdés

A kitűnőt tudom.

Az év végi átlagba beleszámolják a szorgalmat és a magatartást is?


jún. 27. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem. És az akinek 1db 4ese van.
jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
60%

a jeles tanuló az, akinek az év végi átlaga eléri vagy meghaladja a 4.5-öt.

A szorgalom és a magatartás osztályzatát illetően, ezek nem mindig számítanak bele az év végi átlagba, az iskolai szabályzatban le van írva.

jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az, akinek legfeljebb 2 négyese van. A magatartás/szorgalom nem számít bele.
jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Eddig az évzárón csak a kitűnőket emelték ki, idén a jeleseket is, a fiamnak szorgalom és magatartás jó és egy 4-ese lett, mégsem esett róla említés. 4,8 ha beleszámítják azokat is, nélküle 4,87
jún. 27. 14:29
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Es akkor mi van ??


Nyugat Europaban lakom, itt semmi ilyen ostobasag nincs mint evzaro, hogy egymassal hasonlitgassak a gyerekeket.

jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az ég világon semmi, csak érdekelt. Nagyon szép eredmény ahhoz képest, hogy a 2. félévben telibe szrta az iskolát
jún. 27. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Akkor valószínűleg azért nem emelték ki, mert telibe sz@rta. Összejött a jeles, de véletlenül.
jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Jó,hát az én gyerekem meg full 3-as,mert egyrészt lusta, másrészt van olyan tárgy,ami ennyire megy és kész.Ennek ellenére megyei diákolimpiát nyert,8 éve minden ilyen iskolai sport eseményre őt nevezik,mindig benne van az első 3-ban,2 évvel idősebbek közé van nevezve versenysportban,mégsem kapott jó sportoló oklevelet,mert nem jó tanuló.Más,aki még átlagos,viszont jól tanul meg kapott.Pont le van tojva ez az egész.Soha nem voltak ezek a dolgok igazságosnak,már az én időmben is pl a tanárgyerekek minden évben kaptak jutalom könyvet valami mondvacsinált dologért.Nem kell ezzel foglalkozni,a gyereknek is el kell magyarázni hogy ez ilyen.
jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Én ezt a kifejezést 30+ év alatt sosem hallottam és pláne nem hallottam, hogy kiemelnék/jutalmaznák.


Valahogy az a normális, ha sok ötöse van és pár négyese, pláne alsóban, fura lenne, ha ez kiemelkedőnek számítana. Több sulit megjártunk, sehol sem merült fel, tényleg.. én annak adnám, akinek pl ötös a szorgalma és csak egy-két négyese van így, arról nem tehet, hogy ügyetlen tesiből vagy mittudomén diszkalkuliás.

jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Kitűnő, ha az átlaga 5,00.

Jeles tanuló, ha az átlaga 4,75 fölött van ( ez jellemzően pár négyest jelent).

Ez a protokol az én iskolámban. Magatartást és szorgalmat nem számolnak bele.


Nálunk az évzárón nem hívják ki azt a 70+ kitűnőt (700+ fős iskola). Csak azokat említik meg akik valamilyen országos versenyen az első tízbe kerültek. (az öcsém a Varga Tamás matematikaversenyen benne volt így őt kihívták)

jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!