Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miként zajlik az iskolai...

Miként zajlik az iskolai ballagás napja nálatok, mennyire készültök rá, nagy eseménynek számít vagy szinte semmiben nem különbözik a többi naptól?

Figyelt kérdés

Felnőttek kivesznek szabadságot erre a napra? Netalán, épphogy beesnek a ballagási ünnepségre, utána megy mindenki a dolgára?

Élvezitek ezt a napot vagy stresszforrás számotokra?

Rokonokat is barátokat is meghívtok, vagy csak a szűk család jelenik meg?

Előtte együtt ebédeltek, vagy utána együtt vacsoráztok? Otthon vagy vendéglőben/étteremben?

Utána buliztok vagy átlagosan töltitek a napot?

Meséljetek!



jún. 21. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Hát nekem általános iskolai ballagás nem volt, mert 7.-től átmentem hatosztályos gimibe, így csak középiskolai volt, de megpróbálok válaszolni.

- Nyilván ahol szombaton tartják, ott azért tartják szombaton, mert akkor kevesebben dolgoznak, jobban ráérnek az emberek, bár nekünk többször volt péntek délutáni ballagás is mikor középsuliba jártam => szerintem inkább elkéreckednek hamarabb, vagy rugalmasabban osztják be az idejüket. Legfeljebb a kötött 8-16 melóknál lehet gond. De ennek időpontja azért előre tudható, tehát a feletteseinek is jelezheti az ember, hogy aznap nem fog ráérni délután, aztán elcserélik a műszakot valakivel, vagy megoldják valahogy.

- Számomra nem volt stresszforrás, de különösebben nem is élveztem (vagy élveztem volna - az általánost). Van egyszer oszt' jónapot.

- Rokonokat, barátokat nem szokás ballagásra meghívni, ez családi ünnepség

- Igen, általában jellemző elmenni utána étterembe, vagy összeülni enni. Mi rendeltünk anno tálat a közeli étteremből, és itthon ettünk a családdal

- Nem buliztam, pihentem, vártam az érettségit.

jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ma van az unokaöcsémé. Du. 5-től.

Nem kell szabit kivenni senkinek, mert max. 4-ig dolgoznak.

Megszabták, hogy családonként hányan mehetnek, ezért csak a szülei, testvérei lesznek ott, még a nagyi se fért bele. Nem lesz ünnepi vacsora. Holnap fognak ebédelni.

jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk ma délelőtt volt. A meghívottak nyilván szabit vettek ki, szerencsére mindenki el tudott jönni. Ott voltunk mi szülők, a másik 3 gyerekünk, 4 nagyszülő, 3 nagybácsi és 2 nagynéni, 5 unokatesó, 2 keresztszülő és az ő 3 gyerekük. Utána ettünk a kertünkben, el mentünk cukrászdába
jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Tavaly volt a fiam ballagasa, szombati napon.

Mi hatalmas bulit csinaltunk, rengeteg vendeggel ebed es vacsora is volt. Ettermet foglaltunk le.

Szerintem ez minden csaladnal maskepp van, de mi nagyon buszkek voltunk ra. Varosi dijat kapott, kituno tanulo volt. Kulfoldi gimibe ment tovabb.

jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes, akik tartanak összejövetelt, nagy a vendégség, azokat lepontozták. 🤔 Persze a kritikusok nem szóltak hozzá.

Szerintem mindenki másképp él, mások a szokások, de egyik sem elitélendő vagy kritizálható, amennyiben kulturáltan teszik.

jún. 22. 14:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 8-kos és a 12-es ballagásomra az egész család eljött, de kis családom van, öt felnőttet jelentett, elfértek. Az általánosra a legjobb barátnőm is eljött, aki másik suliba járt. Nem éttermeztünk, általánosra nem is emlékszem mit csináltunk utána, a gimisnél meghívott házi készítésű vacsira az a rokon, aki a gimi szomszédságában élt. Mindkettő máshogy hatott rám érzelmileg, az általánost végig vigyorogtam mert utáltam és örültem, hogy vége, a gimisnél pedig nagyon ideges voltam a közelgő érettségi miatt.
jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is furcsállom a lepontozást. Szerintem becsülettel válaszoltam a kérdésre... Meg egyébként is, erre mi az ami nem hasznos válasz?


#1 voltam

jún. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert itt azt kellett volna válaszolni, a lepontozók szerint, hogy az egész ballagás hülyeség, magamutogatás, nincs rá semmi szükség, és csak arról szól, hogy ki milyen drága ajándékot vett a pulyájának. Itt mindenre morogni kell, mindent le kell szólni, különben kapod a pirosat.
jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nálunk idén lányunk ballagott, múlt évben fiúnk. Mindkettő elég jó fővárosi általános iskolából, de egyik helyen sem volt rongyrázás. Semelyik gyerek nem kapott kirívóan drága ajándékot a ballagók közül. Egyszerű, átlagos kis ajándékokkal lepték meg őket. Mi magunk is így tettünk. A virágcsokor és lufi mellett könyveket, bizsu ékszereket, plüsst és egy új sportcipőt kapott lányunk. Utóbbit, amúgy is megkapta volna, hiszen ideje volt cserélni. Azt kapta, amit szeretett volna.

Terveztük, elmegyünk étterembe, de inkább itthoni halas grillezésre szavaztak a csemeték.

Régen nálunk is szokás volt közeli rokonok meghívása a ballagásra és utána volt némi családi összejövetel, de folyamatosan bővülő, jobbra - balra, hazánkba és külföldre költöző rokonság a covid óta eltávolodott, nemigen járunk össze. Nagyszülőkből már csupán apai nagypapa él, de ő velünk lakik. Tehát, mi így ötösben + kutya vacsoráztunk.

jún. 26. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!