Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiunk több tantárgyból is...

A fiunk több tantárgyból is bukni fog negyedikben. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Tanulási nehézségei vannak, SNI-s. A harmadikat is 2* járta, mire nagy nehezen mindenből megkapta a kettest. Próbáltuk másik suliba vinni (EGYMI-be), de nem jelölhették ki neki, mert ép értelmű.

Szegénykém teljesen le van törve, hogy ő semmit nem tud, pedig rengeteget tanul.

Mit tehetnénk, hogy kicsit javuljon a helyzet és legalább lelkileg ne viselje meg annyira?



jún. 19. 05:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A fejlesztői mit mondanak? A szakszolgálathoz mikor kell visszamennetek? Mert szerintem itt valami nagyon félrecsúszott és nem jó fejlesztéseket kap (a mennyisége nem kevés nálatok. Azért kérdeztem rá, mert nálunk előfordul, hogy a heti 2 kiírt alkalom kevés és magán kell. De olyan is, hogy a heti kettő sem teljesül, mert sok a gyerek, nincs pedagógus) vagy valami más probléma van a háttérben, ami felett eddig elsiklottak. Sajnos ezt az évet már "lekell nyelni" és egy komolyabb kivizsgálást, felülvizsgálatot kérni, mert valami valahol nem jó.
jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ez a mostani tanarnő a harmadik tanárnője, jövőre lesz a negyedik. Nem a tanár hibája.

A fejlesztői és a bizottság is látja, hogy baj van, de egyszerűen annyi probléma van, hogy lehetetlen mindent fejleszteni. Tanakos tanmenet kellene, de 97-es IQ-ra nem adhatnak még enyhe értelmifogyatekos kódot sem, anélkül meg nem veszi át az EGYMI. A fiunk ADHD-s, diszlexiás, diszgráfiás, beszédfogyatékos, a beszédértéssel és a beszédészleléssel is komoly bajok vannak.

jún. 19. 12:07
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Akkor se stimmel valami. Ha nem a tanárral, akkor a sulival van gond. Nem kell ahhoz értelmi fogyatékosnak lennie, hogy egyéni tanrend szerint haladhasson. Kódja van. A "diszek" miatt csomó tantárgyból kéne kapnia legalább részleges felmentést. Kis túlzással nem is marad tantárgy, amiből megbukhatna.

Volt tanítványom, aki enyhén értelmi fogyatékos volt, beszédhibás és beszédfogyatékos. A suliban kapott heti 2 fejlesztést, ami sokszor elmaradt, de egyébként se ért sokat. Ezen kívül járt hozzá heti 1x magán logopédus (csak 1évig és csodát tett), illetve én heti 2x1,5 órában matekot és magyart tanítottam neki. Integrált suliba járt. Alsóban még differenciálni se kellett, ugyanazokat a dolgozatokat írta, mint a többiek, ugyanolyan értékeléssel. Így volt 4-5 tanuló, csak matekból volt 3.

Igen, gondolhatod, hogy az a 4, 5, nem volt valódi, de mivel ugyanabban az időben sok más ép tanítványom is volt, van összehasonlítási alapom. Bármelyik átlag suliban elérte volna minimum az erős hármast, de inkább a négyest. Mindenesetre a bukástól messze volt. Egyedül angolból volt gyenge(papíron abból is jó volt.) Mert ha volt kedve, bemagolta, amit kellett, de el is felejtette. Ha tanult 20szót, 30 régi törlődött a memóriából😂 Sose fog tudni beszélni, de még abból se állt bukásra, mert szorgalommal az adott témából dolgozatra fel tudott készülni, csak nem maradt meg.

Szóval, ha ennyien fejlesztik és mind jók, akkor direkt akarják a suliban megbuktatni, mert egy kettest tuti össze tudna hozni mindenből.

#10

jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem jó képzési módban vagytok.

Én is a tanak felé húznék, ha ennyire nem tudja megugrani a könnyítések/fejlesztések ellenére sem az elvárásokat.


A szakszolgálattal kéne ezt lezsírozni, ok hogy 97 az IQ-ja (ezt mikor mérték amúgy?), de nem tud haladni a normál tantervvel. Lenne amúgy olyan egymi, aki átveszi?

jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Lányom most végez az elsőben. Sni-s. Súlyos tanulási nehézséggel, figyelem zavarral. Logopédushoz is jár.

Én a hatékony tanulási módszerben hiszek. Olvass utána a neten,sok cikk van erről, hogy is tudják könnyebben elsajátítani az anyagot.(Persze ha még nem tetted volna)

Ő félévkor jól megfelelt volt.

Vannak dolgozatai,amik kiválóan megfeleltek.

jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Andi80018 ***** válasza:
100%
Mondjuk én azt se értem, hogy az iskolátoknak, illetve a szerveknek, akik ebben a dologban kompetensek, mit terveznek a gyerekeddel. Ez felháborító egyébként, hogy kilöki a rendszer szegényt. És, hogy lesz, majd 14 évesen is 10 évesek között lesz, vagy hogy.... ? Nem lehetne valamilyen felsőbb intézményhez fordulni? Meg mi lesz utána? Agyrém az egész...
jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egymi-be járnak ép értelmű gyerekek. Attól, hogy jó valakinek az iq-ja, attól még lehet olyan problémája, ami miatt külön nevelés, egyéni tanmenet stb. indokolt.
jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Több ötletem is van, de mindegyik csak talán működne.

Logopédiai osztály, ha működik ilyen a környéketeken.

Egyéni haladási tempót kérni a szakértőiben, bár tudtommal azt csak alsóban adják, szóval hosszú távon nem segít, de ideiglenesen jó. Ezzel szöveges értékelés jár 4. osztály végéig.

Nem tudom, mennyire súlyos az ADHD, de esetleg ennek gyógyszeres kezelése. Én is fenntartással kezeltem, de több olyan esetet láttam, ahol csodát tesz.

(Gondolom az a baj nálatok is, hogy egy masszív ADHD-vel a többi területet fejleszteni borzasztó nehézkes.)

jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Logopédiai osztályokból sorra dobálják ki azokat, akik nem odavalók...

És nem minden egymibe vesznek fel ép értelmű gyereket, pont azért szoktak társult ért.fogy.kódot adni, hogy valamelyik osztályba (értak v tanak) be tudják sorolni őket (sajnos, mert ott abszolút nem a nekik szükséges fejlesztéseket kapják)

jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tanuljon szakmát
júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!