Akinél megoldható, hogy az alsós gyerek hazamenjen iskolából ebéd után?
És nem kérdeztél rá, hogy iskolaotthonos a gyerek? Képzeld, az enyém 1 év alatt 3 suliba járt(sajnos), mindegyikből el lehetett hozni ebéd után. Egyik sem iskolaotthonos. Mindegyiknél rá kellett kérdezném, illetve az elsőnél maguk mondták a szülőin. Szerintem a tiétek iskolaotthonos általános iskola(ez azt jelenti, hogy négyig kötelező, csak nem vagy vele képben, hogy ezért kötelező!).
Egyáltalán nem különleges eset(nekem pl azért, mert a papír miatt kell elhoznom, de a fél osztály mindegyik suliban hazajött ebéd után)
Linkeld már be kérlek a jogszabályt, én ilyet nem találtam, de még csak cikket sem, ami minden iskolára vonatkozna.
Tessék ősrégi cikk, ez van hozzá a legközelebb, de valami új dologról beszéltek, amiről nem tud az internet.. falusi iskolákról van szó, ahova kevesebb információ jut el?
Pontosan ahogy előttem írják:
1. iskolaotthonos rendszerben tanulnak, értsd délután is TANÓRÁK vannak, nem hozhatod el
2. Napközi van, csak LECKÉTÍRNAK délután, elhozhatod.
Óriási a tanárhiány, a napköziben összevonások vannak, mindenkinek jó, ha kevesebb a gyerek, a tanárnak, az ott maradt gyerekeknek és annak is akit elhoznak.
Tisztázzunk valamit!
Törvény szerint igenis KÖTELEZŐ az "egész napos iskola", azaz négyig maradnia kell a gyereknek!
Ez független attól, hogy iskolaotthonos vagy napközis a rendszer!! Napközis rendszerben is kötelező maradni délután! A különbség csak annyi, hogy vannak-e délután is tanórák, vagy sem.
DE az iskola igazgatója adhat engedélyt a hamarabbi hazamenetelre. Ez iskolánként, intézményvezetőnként különbözik, van ahol csak tényleg komoly indokkal engedik, és vinni kell pl. igazolást a sportegyesülettől, ahol sportol a gyerek. Máshol meg bárkinek megadják az engedélyt. Igazából nem nagyon ellenőrzik ezt. Annyi, hogy ahol iskolaotthonos a rendszer, ott azért bonyolultabb megoldani, illetve kevésbé valószínű, hogy megadják az engedélyt.
"Délután általában 5től edzés van, szóval ha 4ig bent maradnának nem tudnának otthon szinte semmi időt tölteni."
Ez mondjuk nem az iskola hibája, hanem a tiétek, szülőké, akik ilyen plusz edzésekkel terhelitek le a gyereket.
Elvileg kötelező, de az igazgató adhat felmentést szülői kérésre.
A fiam sni-s, én ezért szerettem volna elhozni kötelező tanórák után. De olyan ostobán volt összerakva az órarend, hogy még 3-kor volt tesióra, meg rajzóra, ami ugye kötelező. Nem is értettem, ugyanaz a tanár tartotta, aki a napközit is.
Én mondtam, de elhajtottak. Aztán amikor gond lett a gyerekkel, már engedték. Iskolát is váltottunk, a második iskolában meg hazaküldött egy papírt az iskola, hogy kérek-e felmentést a délutáni "tanórák" alól. Én kértem, de a gyerek folyton sírt, hogy még maradni akar. Nekem is szívás volt, mert itthon meg nem akart leckét írni. De féltem, nehogy itt is kidőljön a liszt, szóval inkább elhoztam.
A lányomat is kivettem, mert soha nem írták meg a leckét, és este 6-kor sírtunk felette itthon. De ha jól végezné a dolgát a délutános tanítónő, és a gyerek is neurotipikus, én benthagytam volna őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!