Érdemes magánsuliba átvinni a gyereket, ha feszült és boldogtalan a mostani sulijában? Számít a pénz? Fognak rá jobban figyelni, ha jelenleg nem látok már más kiutat?
Nálunk én voltam az iskolaváltás alanya. Én jó tanuló, csendes, tökéletesen viselkedő kislány voltam, de kiközösített. Nem voltam kövér, nem én voltam a legjobb az osztályban, se a leggazdagabb, se a legszegényebb, csak valamiért mindig a kipécézett. Én voltam akin csúfolódtak, én voltam akit utoljára választottak párnak a feladatra, és a végén akihez maradtam még fújolt is hogy velem kell lennie.
Másik iskolában egy fokkal jobb lett, de sose szűnt meg a probléma. 2 általános iskolába, majd 2 gimnáziumba jártam, mindenhol egy kicsivel jobb lett, lettek barátaim, de még 12.-ben is volt olyan aki pénisz formájú kartonpapírt vágott ki, majd szólt hogy valamiért forduljak hátra, lefotózott vele és felrakta facebookra. (persze akkor még a Facebook jelentgetés marhára gyerekcipőben járt lehetetlen volt elérni hogy egy ilyen posztot leszedjenek, de szerencsére nem is osztogatott mindenki mindent úgyhogy nem lettem világsztár a fotóval)
Lehetne azt mondani, hogy minden tanár aki találkozott a problémámmal rossz volt, mert nem tudott vele mit kezdeni, de egyértelmű hogy nem bennük, hanem bennem volt a hiba. Vagy a szociális mintákban amit a szüleimtől kaptam. Mai napig nem tudom mi az ami ezeket a dolgokat kiváltotta.
Ami változott és változást hozott az évek során inkább az volt, hogy megtanultam kezelni, hogy nem mentem bele, nem vettem magamra. Nem a környezetemen kellett változtatni, hanem magamon. Meg szerencsére a gyerekek nőnek és a nagyrészük egyre értelmesebb meg elfogadóbb lesz, míg 7 évesen az osztály nagyobbik része bántott valamivel, 18 évesen egy f.sz maradt a 32-ből.
Szerintem először a gyereket kellene rábírni a változásra, nem a környezetét.
"Fognak rá jobban figyelni, ha jelenleg nem látok már más kiutat?"
Ellenkezőleg! Ott az a lényeg, hogy fizessen a szülő, nem az, hogy hogy tanul a gyerek.
Sajnos el kell, hogy keserítselek, a magániskolákban is bértáblát kapnak a tanárok. Nem, ott sincsenek jobban megfizetve, viszont sokkal nagyobb az elvárás feléjük.
Én tanítottam magániskolában, és az volt, hogy minden gyerekkel egyénileg kellett (volna) foglalkozni, ami persze jó is, csak iszonyat nagy munka. Nem mindegyik tanár volt rá hajlandó. Valamint ha a gyerek nem jó képességű vagy nem tanul, akkor nem lesz 5 mindenből. Ellenben a szülők ezt várták el a pénzükért. Ezért a tanárok általában azt csinálták, hogy szépen mosolyogtak, és aki bejárt órára 5, aki nem 4. De nem nagyon volt senkinek nyelvvizsgája. Aki le akarta tenni, az a tandíj mellett mehetett még külön magántanárhoz. Egyszerűbb, büfészakos főiskolákba persze felvették őket, mert jók voltak a pontok, de az emelt szintű érettségi már gond volt.
Szóval jó képességű gyerek csak elkallódik az ilyen helyeken.
Valamint általában a deviánsabb gyerekeket viszik ilyen helyre, tehát elég rossz szokott lenni a közösség is.
A mostani helyzet tényleg nem tartható, de mindenhol lesznek rossz tanárok. Talán írtad, vagy nem figyeltem, ha alsós, vidd el. De államiba. Ha felsős, hagyd, hiszen van több tanára, és mindenhol lesz rossz tanár, sajnos nem lehet az, hogy mindegyik kedves.
Ha valaki lát 1 iskolát, miért hiszi azt, hogy látta mindet?
A mi magániskolánk teljesen másképp működik, nem debilek a gyerekek, okosak és jól tanulnak, már 3 osztályban szinte folyékonyan beszélnek angolul, nyelvvizsga fel sem merül, hogy gond lesz. A közösség, akár a gyerekekét, akár a szülőket nézem, szuper jó, és a tanárok sem minimálbért keresnek, elégedettek a munkájukkal és kiegyensúlyozottak. Nem vitatom, hogy van olyan, amit a 13-as leírt és hogy működnek kisegítő jellegű iskolák is, ahova azokat a gyerekeket viszik, akiket a rendszer kidob magából, így lesz egy zaklatott közösség akik túlélnek, de azért így általánosítani, hogy akkor ez minden magániskolára igaz, egyszerűen nem helyes.
köszönöm, voltak hasznos válaszok, írások! A biztatásokat külön köszönöm!
11-es, tudom, hogy te is jót akartál, de nálunk más a szitu. A gyermekem nem gimnazista, hanem 8 éves... Nem várom el tőle, hogy tudja "kezelni" azt, amiről nem ő tehet.
Igen, szeretném, hogy változzon: ne legyen feszült és boldogtalan, ne féljen a sulitól. De ebben ő még ránk, szüleire támaszkodik. Nem fogja azt mondani, hogy oh, hát majd megrántom a vállamat, ha tanító néni így vagy úgy áll hozzám, ocsmányságokat ordít felém, stb... Eszemben sincs azt hangsúlyozni neki, hogy benne van a hiba!
köszönet ismét, meglátjuk, hogy mi lesz...
14-es, köszönöm a kiigazítást. Nem, nem láttam minden iskolát, de hallottam többről is, és sajnos a Waldorf is így működik, ahogy leírtam, tanít ott ismerősöm. Amikor ebben a magániskolában dolgoztam sorra jöttek át a konkurenciától a gyerekek, és hallottam, hogy mik mentek ott. A húgom magániskolába járt, bár mondtam anyámnak, ne tegye, de ő is bedőlt a marketingnek. A végén persze elismerte, hogy nekem volt igazam.
Szóval ez már 4. Többet valóban nem láttam. Legyen neked igazad. Csak azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy nem kell feltétlenül mindent elhinni, amit az iskola reklámjában írnak.
17. megértem, hogy a ti iskolátok jó, de ahogy a 13. válaszadó négy iskolás tapasztalata nem húzható rá az összes sulira, úgy a te egy sulis tapasztalatod sem. Az a helyzet, hogy a magániskolák nagyon változatosak. Vannak valóban jók és van egy jópár ahová a neveletlen, deviáns gyerekek tömkelege jár, akiknek a szülei szerint az egész világ hibás, hogy nem fogadja el az ő csodás és egyedi (valójában neveletlen és kőbunkó) gyerekét. Két ilyen iskoláról hallottam a közvetlen környezetemben, hát elég elkeserítő volt az is. A Waldorf lehet, hogy jó sok helyen, itt nem kifejezetten, ráadásul a közoktatással nem igazán átjárható, ami pl. egy költözés esetén komoly gond lehet. A másik magánsuliban egy ismerősöm tanított, egy évig bírta. Ebben a suliban több milliós tétel az éves tandíj. Ehhez képest a tanárok bértáblát kaptak (szinte mindenütt azt kapnak egyébként), a plusz juttatás havi 20ezer nyelvpótlék volt. Cserébe a kőgazdag kölykök és szüleik kb. cselédnek tekintették és ha a gyerek elküldte a francba, hogy neki nincs kedve tanulni azzal nem lehetett mit kezdeni.
Ami becsapós lehet, hogy az emberekben él egy ilyen kép, hogy a magániskola az valami elit hely, hiszen fizetni kell érte. Nyilván e mögött egy hatalmas marketing is, hiszen ezek a sulik ebből élnek. A valóság azonban sokszor sajnos teljesen más, ezért akkor is nagyon meg kell nézni a sulit, ha az ember a magánt választja.
Köszönöm 18-as, sajnos nekem is ez a tapasztalatom. És az is sajnos, hogy bértáblát kapnak a tanárok. Ezt is több iskolából hallottam.
Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy a mai magyar viszonylatok között, amikor egy iskola havi 60.000 ft minimum, akkor ki fogja oda adni a gyerekét? Nem azt a gyereket fogják odavinni, aki okos, simulékony, hanem akivel gond van. Ez a gond persze lehet az, hogy korábban rossz iskolát fogott ki, de lehet olyan is, hogy valójában a gyerek képtelen beilleszkedni. Ez úgy tudna működni, ha ezekben az iskolákban lenne felvételi (nyilván elsőben még nem), és így lehetne válogatni a diákok közül. De sajnos most az van, hogy aki meg tudja és hajlandó fizetni, az mehet.
16-os.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!