Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek ha az osztályban...

Szerintetek ha az osztályban van egy gyerek aki nyugtalan és zavarja a többi tanulni vágyót, az kinek a feladata "leállítani"?

Figyelt kérdés
Csak mert két év alatt a tanítónak nem sikerült. Most az a legújabb igény, hogy a többi gyerek szóljon rá.
2019. aug. 19. 23:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Van tehát egy gyerek az osztályban, aki nagyon „rossz”, de annyi a gond, hogy miatta nem tudnak tanulni a többiek, és emiatt elment az osztály harmada?

Neked mi a véleményed a helyzetről? Szerinted is azzal az egy gyerekkel van gond?

2019. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A tanár feladata lenne, csak a leírásból elég világos, hogy tehetetlen. Sajnos vannak ilyen családok akiknek a gyerekével semmit nem lehet kezdeni, főleg ha a szülő sem együttműködő. Ilyenkor általában az a megoldás, hogy megpróbálják kirakni az adott gyereket, csak sajnos ez sem mindig működőképes. Ha ez a körzetes iskolája akkor ez szinte lehetetlen, max. a szülők vihetik el önként, ha akad iskola aki befogadja (ha csak megsejtik a hírét ilyen soha nem lesz). Nagyobb városokban, ahol van még pár iskola ilyenkor áll elő a fenti helyzet, hogy a szülők a többi gyereket fogják elvinni. Volt olyan hely ahol egyetlen ilyen gyerek miatt konkrétan megszűnt az osztály, annyira kevesen maradtak.

Lehet, hogy ez nem túl szép a többivel szemben, de kérdező te gondolkoztál már ezen? Ha a helyzet nem változik lehet, hogy a te számodra is ez lehet a megoldás. Nem hinném, hogy a saját normális gyerekedet kellene feláldozni egy ilyen miatt. Attól tartok kell egy pár nagyobb balhé ahhoz, hogy országos szinten átgondolják ezt az integrációs dolgot, mert ez ebben a formában nem működőképes, mint a mellékelt történet is mutatja.

Ilyen szintű problémák megoldása pedig nem a gyerekek feladata. Rászólhatnak, de nem biztos, hogy az segít a helyzeten.

2019. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a tanító dolga megtalálni a kulcsot hozzá és megtanulni kezelni. Lehet ez neki nagy falat, de akkor sem háríthatja át a gyerekekre. Szülővel beszélhet, kérheti az együttműködést, ha olyan a gond, kaphat a gyerek ped.asszisztenst maga mellé.
2019. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

Kedves utolsó, hát persze. A tanító dolga minden, véletlenül sem a szülőké. Abban egyetértünk, hogy nem a gyerekeké, de ha már ennyi gyereket elvittek ott komoly problémák vannak, ilyen esetekben a nyugtalan finom kifejezés, de szinte tutira nem a valóság. A tanító pedig nem keverendő össze sem a pszichológussal sem a gyógypedagógussal. Normális gyerekek oktatása a fő feladata és persze a problémák kezelése és a nevelés, de nem extrém problémás gyerekek kezelése (aki miatt az osztály harmada lelépett az pedig ilyen kategória) . Az is érdekelne, hogy mit tesznek a problémás gyerek szülei. Elismerik, hogy van gond és tesznek érte, mondjuk elviszik vizsgálatra és pszichológushoz, vagy a homokba dugják a fejüket és közlik, hogy az ő gyerekükkel nincs semmi gond a többi szülő fújja fel.

Ped. asszisztens meg van kb. 100-500 gyerekre egy az iskolákban, ő is többnyire adminisztrál, ez max. egy ideális álomban segítség nem napjaink Magyarországán.

2019. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos írást.


11. Igazából nem tudom eldönteni mi a véleményem. A gyerekem nem panaszkodik, szereti az osztálytársait, szeret oda járni. Időnként volt hogy hazajött a házi egy része. Mondjuk kb heti egyszer. A tanítók nem nevezik meg a szülőin a gyereket, nem mondanak konkrét sztorit, hogy x helyzetben hogy jártak el, hanem csak általánosságokban beszélnek a dologról. Tanítónál rákérdeztem négyszemközt, minket ez nem érint a válasza. Amit a többi szülő mond, azt nem veszem készpénznek, de vsn aki ki van akadva. Az a benyomásom alakult ki, hogy talán felfújják az ügyet, de ha ilyen sokan mennek, csak van valami. A gyerekemet nem piszkálja, bár volt rá példa, de nem állandó jelleggel.

2019. aug. 26. 22:00
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem a gyerekek feladata egymást fegyelmezni. Ha a szülők összefognak, el lehet tanácsoltatni a gyereket, vagy a tanítót. Humánusabb, bár kevésbé esélyes, ha inkább egy pedagógiai asszisztens felvételét agitálják a kérdéses gyerek mellé - de mindenképp jelezni kellene a vezetőség felé, hogy miért tarthatatlan az állapot. Sajnos a legtöbb iskolában kevés a pénz is és nagy a munkaerő-hiány.
2019. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Egy kicsit mintha te is félre néznél,ne haragudj. Biztos vannak gondok,de amíg az én gyerekemet nem bántja...

Az is benne van a pakliban hogy a tanár is fél. Ugye mostmár nem mindegy milyen módszerrel fegyelmezi a gyereket. Még egy rákiabálásnál is azt mondják,hogy lelki sérülést okoz a gyereknek. Nem beszélve arról ha most bocsánat,de ha kisebbségi,és a családja csapatostul járja az iskola környékét.

Én vagy egy aláírásokkal teli kérvényt nyújtanék be az igazgatónak a többi szülővel együtt,amiben jeleznénk a nem tetszésüket,vagy a gyermekvédelmiseknek szólnék. Utóbbi azért is lenne jó ötlet,mert egy ilyen viselkedésnél lehet a gyerek az iskolában adja ki a sok feszültséget,amit otthon lát vagy hall.

2019. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt egy ilyen gyerek a 32!!! fős osztályban.

Fele óra erre az egy gyerekre ment el. Hiába lázadt a tanár, a napközis tanár, a gyerekek, szülők, mindenki volt az igazgatónál - együtt - közösen. Az anyja nem volt hajlandó átrakni őt másik iskolába, mert hogy normális gyerekekkel járjon iskolába.

Mindenki megszenvedte- kb 5. osztályban változott a helyzet, amikor a gyerek már kezdett szófogadóbb lenni. 6-tól kb nincs gond vele- beszokott az iskolába..... :(

Szívás volt- sokan mentek el miatta. :(

2019. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok- még annyi, hogy mikor nem sikerült a gyereket sehogyan sem kitenni az osztályból- az még ideiglenes megoldás volt, hogy az iskolai fejlesztő pedagógus, meg ped.asszisztens beült nagyon sok órára mellé, mikor ráért. Ő próbálta fegyelmezni óra közben.


Egyébként a gyerek sokszor bántott fizikailag másokat, nagyon kellett vele vigyázni. :( Csak úgy sunyiba lökött egy-egy gyereken- kéztörés, vagy buktatott- kartörés... szóval gáz volt. De még mindig az osztályban van.

2019. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!