Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz kérdés. Lehetek-e...

Táppénz kérdés. Lehetek-e táppénzen?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok a kisebb gyermekemmel. Úgy alakult,hogy pont munkahelyet vàltottam ìgy 3 hónap munka utàn 2 hónap tp volt(sajnos feküdnöm kellett) aztàn pedig csed(előbb is jött a lànyom,de ezt most hagyjuk).

Az a kérdésem,hogy mivel újra babàt vàrok(ugye alapból veszélyeztetett vagyok az előzmények miatt) elmehetek e tàppénzre. Mert annyit lehetek tàppénzem amennyi munkaviszonyom van. Ebbe a ledolgozott szàmìt bele vagy a tp+csed+gyed is? Mert vhol azt olvastam,ha nem megyek vissza aktìv dolgozónak,akkor a màsodik babàra nem jàr majd a szabi.


2016. szept. 12. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Tehát most gyeden vagy.2 lehetőseged van,amennyiben megvan a munkahelyed.Maradsz gyeden,és nincs semmi teendőd,míg nem tudod igényelni a csedet,vagy papíron visszamész dolgozni.Ilyenkor általában kiírnak pár nap szabit,majd az orvos táppénzre vesz.Igy kapod a gyedet es a táppénzt is.
2016. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 hónap meló előtt volt megszakításod? ha nem, akkor mehetsz p-re.

ha volt, akkor 1 hónap tp-en lehetnél. természetesen a ledolgozott számít, pont az a lényege, hogy amennyit aktívan dolgoztál, annyit lehetsz

2016. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

Megszakìtàs annyi volt, hogy munkanélküli segélyt kaptam egy hónapig,mert annyival később tudtak csak àtvenni az új helyre. Persze meg van a munkaviszonyom vàrnak is vissza.

2016. szept. 12. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha 2 munkahely között 30 nap v. annál több megszakítás volt, akkor annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál előtte. A csed, gyed időszaka nem számít bele, nem bérezett napok. Tehát, ha az 1 hónap elérte a 30 napot, akkor sajnos nem sokat tudsz táppénzen lenni. Ha csak 27 nap megszakításod volt, akkor lehetsz táppénzen a terhesség végéig gyed mellett. Csak mint írták, papíron vissza kell menni dolgozni, elmész pár nap szabira, aztán táppénz.
2016. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!