Jelenleg GYED-en vagyok. Munkáltatóm kérte hogy szüntessük meg a munkaviszonyomat közös megegyezéssel. Járhat ez nekem valami hátránnyal? Többi lent!
Dolgoznék.
Légyszi', ha már gyereked van. :(
Tgyásra és a gyed első félévére játr szabi.
Ami gond lehet: ha passzív jodon kapod az ellátást, és közben terhes leszel, nem leszel biztosított és csak gyesre leszel jogosult.
ha gyed megszuneset koveto.egy even belul szuletne kisteso, passziv jogon kapna a 2. gyerekre is az ellatast..ha azon tul szul, még mindig elmehet munkanelkulire es akkor az alapjan tud kapni ellatast kedves valaszadok.
ami a szabadsagokat illeti, a szulesi szabadsag (csed) fel evere teljes szabadsag jar, a fizetes nelkuli szabadsagnak pedig (gyed gyes) csak az elso fel evere jar aranyositva szabadsag.
ha nem tervez a kerdezo tobb gyereket es megszuntetik a munkaviszonyat, gyed allatt sem lesz biztositott, egeszsegugyi ellatasra kulon torveny alapjan jogosult, mintha gyesen lenne, de nem keletkezik biztositasi jogviszonya, egeszsegugyi szolgaltatasi jarulekot azonban nem kell fizetnie passziv gyednel,.es szolgalati idonek is minosul majd az a fel ev a nyugdijnal. ha amugy nem tervezel oda visszamenni es masodik baba lehetosege is ki van csukva akkor alairhatod.
Kedves Kérdező,
nagyon melegen ajánlom neked, hogy NE ÍRD ALÁ a közös megegyezést, amennyiben az a munka törvénykönyvéhez képest nem tartalmaz számodra PLUSZT.
Akármilyen - szerinted- korrekt a munkáltató, hogy jelezte, nem kíván visszavenni, azért ez nem így működik.
Ha majd a munkáltató nem tud foglalkoztatni, akkor MONDJON FEL neked- ezesetben jár számodra végkielégítés stb. törvény szerint- míg közös megegyezés esetén nem feltétlenül, mert csak az jár, amiben megegyeztek.
Érted?
Még jó, hogy a szabadságaidat kifizeti, törvény általi kötelezettsége- tényleg járj utána a dolgoknak, mert nagyon sok kis munkáltató szereti bepalizni a dolgozóit ezzel a közös megegyezéssel.
Feladat tehát: a pontos munkában töltött időre kiszámolni a MUNKÁLTATÓI FELMONDÁS esetére járó juttatásaidat és kedvezményeidet, majd letenni a főnök elé és azt mondani, hogy ok, ezek a törvényadta alapok, amelyeket KÖTELES kifizetni, ha megszünteti a munkaviszonyodat- arról tudtok tárgyalni, hogy
- neked miért érné meg a közös megegyezés (magyarul a fenti KÖTELEZŐ elemeken kívül mit kínál még a közös megegyezéshez?
Semmiféle hátránnyal nem jár számodra, ha ők mondanak fel, sőt. Ha pedig közös megegyezés címszóval ki akarják szúrni a szemedet azzal, ami egyébként is járna, akkor nem értem, miért mennél bele?
(még egy további plusz: nem véletlen, hogy a munkáltató már most megkörnyékezett- nézz utána az MT-ben a felmondási védelem fogalmának! lehetésges, hogy te beleesel valamiért, amit a munkáltató PONTOSAN tud is, de veled nem közli- ellenben SEMMI sem véd, ha rávesz, hogy közös megegyezést írj alá!)
Alapszabály: ha fel akarnak mondani, akkor mondjanak fel, ehhez nem kell a te beleegyezésed. Amennyiben közös megegyezést szorgalmaz a munkáltató (pl. presztízskérdés számára stb.) akkor annak "ára van", ami legalább érje el és HALADJA meg azt a törvényben garantált juttatást, amit akkor is meg kellene kapnod, ha ő mond fel.
(ui: eszedbe ne legyen a passzív állomány ideje alatt bármit is aláírni- tessék szépen kivárni, amíg letelnek az ellátások, ha majd eldöntötted, hogy visszamész dolgozni, akkor azt írásban jelzed a munkáltatód felé és ONNANTÓL lehet elkezdeni tárgyalni- addig még ÉVEID vannak, ha úgy döntesz, végig otthon maradsz a gyerekkel, amíg az ellátási rendszer ezt lehetővé teszi)
Sok sikert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!