Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit jelent az, hogy ha nincs...

Mit jelent az, hogy ha nincs 180 nap, akkor a minbérx2/30 lesz az alap? Nálam is?

Figyelt kérdés

tudom, hogy vannak itt bérszámfejtő anyukák akik nagyon értenek hozzá, légyszi segítsetek! :)

sajnos rossz döntést hoztam.

gyed, gyes után munkahelyet váltottam, egy évig dolgoztam ott, majd ismét váltottam, mint utólag kiderült, már terhesen.

ma nem hosszabbítottak nekem, 4 hónapos terhes vagyok...

viszont a volt munkahelyem visszavenne, de!

most olvasom és azt írják, hogy ha nincs meg 180 nap, akkor a minimálbér kétszeresének a harmincad része lesz a csed alap. ez mit jelent??? egyszerűen nem tudom értelmezni, de kiszámolni se, 7330Ft körül jön ki nekem...

egyáltalán így, hogy mondjuk 3 hónapot fogok itt dolgozni, nem tudják nézni a tényleges bérem (170.000br) vagy számíthat az, hogy folyamatosan azért meglesz a 1,5 évem a gyes óta, előtte meg 6 évem van.

köszönöm ha válaszoltok!



2016. febr. 26. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs.

Vagy ugy nezik hogy szules elott melyik volt az a munkaviszonx ahol egybefuggoen megvan a 180 nap akkor annak àtlagabol szamitjak a csedet. Ha mindenhol ezen 2 even belul par honapokat dolgoztal csak akkor az utolso munkahelyed bérét nézik.

Viszont ha ket munkahely kozott nem volt 30 nap szunet akkor ezt a ket m.helyet is egybefüggő munkaviszonykent nézik.

2016. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha most jul végén szulsz, akkor azt kell nezni h két éve azaz 2014 jul -àtol melyik munkaviszonyodban van meg az egybefuggo 180 nap.

Ha nincs meg sehol akkor az utso munkabéred lesz az alapja a csednek

2016. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha a jelenlegi jogviszonyodban nincs meg a 180 nap, és nem tudod a kedvezmény szabályt sem érvényesíteni (már pedig nem tudod mert nem él már az előző gyermek utáni jogviszonyod és egyébként is több idő telt el a GYES óta mint egy év, ha jól értem, akkor a minimálbér után fogod kapni, vagyis a 111.000 Ft/30 lesz egy napi alapod (3700 Ft), annak a 70%-a jár majd egy napra bruttóba. feltéve hogy az új helyeden ettől nem kevesebb a tényleges jövedelmed az ott töltött idő alatt. De max ennyit fogsz kapni
2016. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a jelenlegit úgy értem a szüléskor jelenlegi
2016. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

utolsó előtti, ez biztos? mindjárt sírok! :( jóval több a bérem, duplája a minimálbérnek :(


de amúgy miért a minimálbér 30%-a? a jogszabályban az van, hogy ha nincs 180 nap, akkor a minimálbér kétszeresének a harmincada lesz az alap. azért nem mindegy, hogy a kétszeresének, te nem ezt írtad :S

és így, hogy nincs a 2 munkahely váltás között 30 nap, így se számít? mert 1,5 éve folyamatos, csak ugye januárban és februárban váltottam :(

2016. febr. 26. 13:57
 6/11 A kérdező kommentje:
2es, na ezt meg végképp nem értem! tavaly megvan bőven a 180 nap, de miért néznének tavalyi bért? vagy miért számítana az, ha idén 2x váltottam munkahelyet?
2016. febr. 26. 13:59
 7/11 A kérdező kommentje:

bemásolom az oep oldaláról, hátha valaki tudja értelmezni nekem :)



". Amennyiben az 1. és 2. pontban meghatározottak szerint nem lehet a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját megállapítani, akkor azt a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részében kell meghatározni. Kivételt képez ez alól, ha a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb. Ez esetben a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem alapján kell a csecsemőgondozási díj alapját megállapítani,azzal, hogy a naptári napi alap a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad részét nem haladhatja meg.


A tényleges jövedelem alapján akkor lehet számolni, ha az ellátásra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától az előző év első napjáig terjedő időszakban legalább 30 naptári napi jövedelemmel rendelkezik a kérelmező."

2016. febr. 26. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:

jaj

bocs, nem minimálbér 30ad része...bocs...épp másban vagyok benne ott meg az számít.

na, minimálbér kétszeresének 30-ad része... tehát 7400 Ft 70%-a

2016. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem most kicsit bonyolult, hogy mikor hol mennyit dolgoztál, ill. most mikortól lennél újra bejelentve és mikor szülsz. Ezek nagyon fontos dolgok!!!

A legfontosabb, hogy mindenképp csak az utolsó (a szülés pillanatában) élő munkaviszonyod számít.

Szóval, ott ugye semmiképp nem lesz meg a 180/120 napi jövedelmed ugye (a számítási időszakot tekintve)?

A másik, hogy akkor a szüléskor mennyi is lenne a béred? Ha kevesebb, mint a minimálbér 2x-ese (a 170 ezer kevesebb, de te azt írtad valamelyik válaszodban, hogy több, szóval ez nem tiszta), na ha a 170 ezer, akkor ez lesz az alapod, ha viszont a minimálbér 2xesénél több a fizud (222 ezernél több), akkor viszont max a 222 ezer lehet az alapod.

2016. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

utolsó, köszi, én is így értelmezném.

nem! 170.000.-, kihagytam, hogy MAJDNEM duplája a minimálbérnek, szóval nem annyi, bőven nem annyi ;)

nem lesz meg a 180 nap, a 120 meglehetne, de nem hiszem, hogy meglesz, mert 120 nap múlva 8 hónapos leszek, azért tp-re mennék előtte már pár héttel

2016. febr. 26. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!