Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED összege a szülést...

A GYED összege a szülést megelőző naptári évben a napi átlagkereset 70 %-a. Ha abban az évben csak 2x3 hónapot voltam biztosított jogviszonyban, akkor mi alapján fog kijönni ez az összeg? (összesen megvan a 365 napom)

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 17:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Pontosan úgy néz ki, hogy januárra várjuk a babát. Ebben az évben nem dolgoztam, de volt év elején 3 hónap álláskeresési járadék, tavaly október végéig külföldi munka. Most jelentene be egy ismerős. Kérdés, hogy van-e értelme magasabb bérre jelentenie, hogy többet kapjak, vagy mindegy, mert mindenképp csak a minimálbér alapján fogok kapni? Köszi!
2015. aug. 8. 11:58
 12/15 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert akár alacsony, akár magas bérre jelent be, biztosítási csalás miatt könnyen megüthetitek a bokátokat, és akkor nemhogy a minimálbér alapján nem kapod, de még büntetést is fizethettek!
2015. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi az aggódást, de semmiféle csalás nem lesz a dologban, minden járulékot rendesen be fogunk fizetni.
2015. aug. 8. 12:10
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jársz be dolgozni, nem fizet neked munkabért, csak a járulékokat az államnak, az már maga csalás.

És hidd el, erre figyelnek állambácsiék.


Ha rendesen akarjátok csinálni, havonta kb. 130 000 Ft-ba fogsz kerülni minimálbéres bejelentés esetén.

2015. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolva, ha lesz 30 naptári napi jövedelme, de nincs 180 napi biztosítási jogviszonya, akkor a 30 nap alatt elért tényleges jövedelme lesz az alap, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelem.

Viszont, amit a Kérdező szeretne csinálni, az valóban csalás, akkor nem lenne csalás ugye, ha az ismerős nem csak bejelenti, hanem a Kérdező be is jár dolgozni. Egyértelmű, hogy a járulékokat fizeti, de nem jár be dolgozni. Csak az itt bejelentett jövedelmedet néznék a csed és gyed összegének a megállapításánál is.

Ha 30 napot nem haladja meg a biztosítási jogviszonyod, akkor lesz a minimálbér az alap. Tehát, ha az igénylés napjától visszafele a 3. hónap utolsó napjától a megelőző év első napjáig van legalább 30 naptári napi jövedelem, akkor tényleges bér v. szerződés szerinti bér az alap, ha nincs 180 napi folyamatos biztosítási jogviszony.

2015. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!