Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így jobban járnánk anyagilag?...

Így jobban járnánk anyagilag? (Apuka gyed)

Figyelt kérdés

Úgy történt a dolog,hogy rögtön iskola után terhes lettem. Így nekem nincs 2 év munkaviszonyom amire kapnám a gyed-et. És olvastam, hogy a baba 1 éves kora után az apuka kap gyedet és mellette dolgozhat is ugyanúgy 8 órában. Így az lenne a felállás, hogy ő továbbra is dolgozik, kapja a gyedet meg a fizuját én pedig maradok itthon tovább a kicsivel.

Ez így megoldható?


2015. márc. 23. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, de akkor a TB-t magadnak kell fizetned, ami havi 6600 Ft körül van, mivel így nem leszel biztosítva orvosi ellátásra sem, mivel a gyest le kell mondani, ha apa gyedre megy.

Az apa egyébként a baba kb. 5 és fél hónapos korától mehet gyedre, csak 1 éves koráig nem dolgozhat.

2015. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. De vagy úgy csináljátok, hogy apuka valamivel még az 1 éves kor előtt kivesz fizetés nélküli szabit, és megigényli a gyedet, majd 1 éves kortól vissza megy dolgozni, vagy pedig csak 1 éves kor után igénylitek, akkor viszont az első 60 napban nem jár ellátás, visszamenőleg sem. Tehát 2 hónapig csak a férjed fizuja lesz és a csp, és a 61. naptól kapja a gyedet.

Gondoljátok át, hogy tudjátok megoldani, mert ez egy elég fontos része a dolognak.

Valamint az is igaz, hogy akkor mivel már nem leszel gyesen, és dolgozni sem fogsz, a TB-t fizetned kell magadnak, az közel 7000Ft havonta, a NAV-nál tudod majd elintézni.

2015. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!