Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy működik pontosan a gyes...

Hogy működik pontosan a gyes igénylése? Mik a feltételei?

Figyelt kérdés

tudom h 1 éves munkaviszony után jár rendesen. úgy értem h nem egy alap összeg hanem a fizetésem után. viszont nem egészen tiszta a dolog.a jelenlegi munkahelyemen kell meglennie az 1 évnek vagy a gyerek születése előtti 2 évben kell összesen 1 év munkaviszony vagy hogyan van ez?


mert mióta végeztem azóta dolgoztam egyszer 2 hónapot egy helyen (előtte 1 évig diák melósként voltam ott) aztán 1 hónapot a másik helyen (a hét hely között nem volt kihagyás) aztán következett majdnem 1 hónap szünet (1-2 nap híján nem volt meg 1 hónap) aztán azóta egy helyen vagyok már 5 hónapja. ha így számolom akkor már csak 4 hónapom van az 1 éves munkaviszonyhoz de ha csak a jelenlegi helyemet nézem akkor még 7 hónap. és a másik fele amit nem értek. a teherbe esés időpontjáig kell meglennie az 1 évnek h rendes gyest kapjak vagy a gyerek születéséig?


2014. szept. 29. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár.Te kevered a gyed-el.A gyed-hez 2 éven belül kell meglennie a 365 biztosított napnak,akkor kapod a gyerek másfél éves koráig.Ahhoz,hogy 2 évig kapd 500 valamennyi napnak kell lennie ugyan így 2 éven belül.És a szülés pillanatában is biztosítottnak kell lenned.Nem kitétel,hogy egy munkahelyen töltsd ezt az időt.
2014. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ja igen bocsánat akkor gyed. annyira még nem vagyok képben ezzel a témával.
2014. szept. 29. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!