Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Amíg nincs munkám, jogosult...

Amíg nincs munkám, jogosult vagyok még akármilyen támogatásra? Álláskeresési járadékot és segélyt kaptam 1 évig, onnan mentem el 3 évre TGYÁS, GYED, GYES-re. Most lejárt a 3 év.

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyes lejárta után egyből regisztráltatod magad a munkanélkülin, akkor a gyes lejárta után 3 hónappal kérhetsz, ha nem tudsz addig elhelyezkedni, foglalkoztatást helyettesítő támogatást, azt a bizonyos 22800 Ft-ot. És ugye járni fog a családi pótlék.

De gyes lejárta után 3 hónapig semmit.

2014. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Azt kellene eloszor megtudni,hogy nulla munkaval milyen alapon valll valaki gyereket? En nem merek,pedig van munkam,ha nem is sok a fizetesem,ez legalabb biztos.

Vagy kapod a 22800-t vagy elkuldenek kozmunkara 45 ezerert. azt harom honapig muveled majd aztan megint harom honap szunet.

2014. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy 0 munkával vállaltam gyereket, ha értenél hozzá, akkor egyből levágnád, hogy 0 munkával nem ülhet otthon valaki 1 évig álláskeresésin. 1 év az a maximum, tehát legalább 4 évet dolgoznia kellett előtte az embernek, én pedig 5 évet dolgoztam és ez alapján 1 évre állapították meg a járadék+segélyt. Csak, hogy tisztán láss! Utána pedig vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat! Amikor hosszú évekig próbálkozol és nem esel teherbe és már annyi lombikon vagy túl, hogy számolni sem tudod, (az egyikbe majdnem belehalsz), hidd el, te sem fogod nézni, hogy éppen nincs munkád, te is mindenáron teherbe akarsz esni. Arról pedig nem tehetek, hogy a munkahelyemről pont a teherbeesésem előtt küldtek el. Próbálj meg aztán nagy hassal munkát keresni! Szóval ez az én utam. Dolgoztam rendesen és utána a terhesség alatt itthon voltam, kaptam az ellátásokat a munkaügyitől, most lejárt a 3 évem és el akarok helyezkedni, de nem tudom, kaphatok-e addig is valamit, ez volt a kérdés!
2014. jan. 8. 15:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem jár semmi csak a családi.
2014. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is úgy tudom, hogy nem. De a munkaügyi központban biztosan megmondják, mindenképpen regisztrálj be. Remélem mihamarabb találsz állást, és abban is reménykedem, hogy tartogat nektek az élet még egy csodát, ezúttal problémamentesen.



2-es! Nem csodálom, hogy nem mersz gyermeket vállalni. Ha bennem ennyi jó szándék és együttérzés lenne, mint benned, akkor n sem vállaltam volna soha az életben.

2014. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A munkaügyiben azt mondták, nem kaphatok semmit, gondolom nem is tudok akkor visszajelentkezni, de még majd megyek be és akkor megkérdezem, és köszönöm a jókívánságot!
2014. jan. 8. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a TB fizetésedet kérvényezd meg, hogy átvállalja az önkormányzat, mert ha lejár a gyes azt is fizetned kell havi 6800Ft.
2014. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Be tudsz jelentkezni a munkaügyibe, miért ne mehetnél vissza? És menj is!

Mert 3 hónap után kaphatsz pénzt, csak 3 hónapig nem!

És ahogy egy másik hozzászóló is írta, ha van rá lehetőséged és megfelelsz, akkor a TB-det is el tudod intézni, hogy az önkormányzat fizesse. De hogy ehhez mi kell, azt ott tudod bent megkérdezni. De ahhoz is kell amúgy, hogy regisztrált munkanélküli legyél!

2014. jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Októberben voltam bent a munkaügyiben, azt mondták, hogy nem jelentkezhetek be, mert álláskeresésin már voltam 1 évig, utána 3 év TGYÁS, GYED, GYES. Kérdezte, hogy mire akarok visszajelentkezni, hát mondom pont ezt kérdeztem magától? Azt mondta, hogy ha lejár a GYES, akkor utána már tőlük semmit nem kaphatok. Majd megkérdezem, mikor aktuális lesz, úgyis át kell jelentkeznem másik városba, mert közben elköltöztem. Köszi!
2014. jan. 10. 07:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam bent, még maradt 3 hét álláskeresési segélyem, amit most kivehetek, 19-én kell bemennem, gondolom azt fogják mondani, hogy ha 3 hónapig nem találok munkát, akkor jogosult leszek arra a 22.800 Ft-ra. Remélem munkám és babánk is lesz hamarosan!
2014. febr. 6. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!