Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ezek alapján jár a TGYÁS,...

Ezek alapján jár a TGYÁS, GYED? Részletek lent

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt. Én 2010-től voltam bejelentve, először vállalkozóként, majd másfél évig alkalmazottként. Sajnos elveszítettem a munkahelyemet, így 2013. február közepétől munkanélkülin voltam. Augusztustól dolgozok a jelenlegi munkahelyemen.

A munkanélküli beleszámít a biztosítási időbe, mert ugye a támogatásból vonják a tb járulékot? Kb másfél-két hónapra, amire már nem kaptam támogatást, de még be voltam regisztrálva, akkor a tb-t fizették? Ez hogy működik?



2014. jan. 3. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a szülés pillanatában is élni fog a munkaviszonyod, akkor járni fog a TGYÁS és a GYED is.
2014. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen járni fog tgyás és gyed, ha lesz szüléskor is munkaviszonyod. Munkanélküliből csak az, az idő számít, amire álláskeresési segélyt is kaptál, miután nem kaptál pénzt, az az idő nem számít.
2014. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Várhatóan lesz munkahelyem, még csak tervben van a baba. Ezért igyekszem informálódni.
2014. jan. 4. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!