Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha TGYÁS alatt megszüntetjük...

Ha TGYÁS alatt megszüntetjük a munkaviszonyt, attól GYED-et még fogok kapni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Passzív gyedet igen. De miért kellene megszüntetni?
2014. jan. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Ami egyébként járna azt nem csak a kevés huszonezer forintot.
2014. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A munkaadóm családi barátunk, és sajnos nem megy jól a cégnek. megegyeztünk abban, hogy amilyen hamar csak lehet, megszüntetjük a munkaviszonyt, hogy ne kelljen utánam még adót fizetniük, de azért én is kapjak valamit. Jelenleg táppénzen vagyok, és szeretném előre igényelni a TGYÁST. A passzív gyed is a gyerek 2 éves koráig jár?
2014. jan. 3. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes! Ha TGYAS alatt szűnik meg a munkaviszony, akkor jár neki a GYED, nézz utana.

Igen, kerdezo, ugyanúgy, mintha êlő munkaviszonyod lenne.

2014. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jár, nekem is ugyanígy volt.
2014. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor jár gyed is, de passzív gyed, ami azt jelenti, hogy másik baba születése esetén újból meg kell szerezni a 365 biztosított napot. Ha van legalább 590 nap bejelentett munkaviszonyod, akkor a passzív gyed is a gyerek 2 éves koráig jár.
2014. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!