A gyed hogy működik?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi hogy most van egy 4 és fél hónapos babám,

és ugye kapok utána X összegű GYED-et, Családit, meg majd később GYEST.

És azt szeretném megtudni hogy ha lesz majd később második illetve harmadik baba, akkor

ez az X összeg kétszereződik illetve háromszorozódik havonta?

Most kapok 70.000 gyedet. ha lesz második babám akkor kapni fogok 140 et?

Vagy ez hogy van?

u.i. nem vagyok roma!


2013. okt. 31. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, akkor is csak egy ellátást fogsz kapni.
2013. okt. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát kissé álomvilágban élsz.....

adozona.hu ezen belül a GYED kalkulátor

a gyed csak 2 éves koráig jár, ha előbb születik meg a második baba, akkor újra tgyást, majd gyedet fogsz kapni, bár ebben nem vagyok biztos mert még nem voltam ebben a helyzetben

De a fenti kalkulátorba ekkor a mostani gyed-ed összegét kell beírnod, akkor kidobja a többit

max a családi pótlékot fogod kettő gyerek után kapni...szóval akit nem a férje tart el, annak elég nehéz szerintem megélni csak gyedből, a gyes meg semmire se elég

2013. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Aha ertem, hat az en ferjem 140.00 et keres havont plus meg 30-50 kozotti fusi.

De akkor ha 2 ev mulva jon a masodik ugyanennyi lesz a gyedem/tgyasom?

2013. okt. 31. 09:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg van segitsegem, mert anyukamekhoz koltozunk majd.
2013. okt. 31. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ugyanennyi, mert attól is függ, hogy mi a lapján számolják, hogy mennyit leszel gyesen, visszamész-e dolgozni stb.

Azt előre nem lehet megmondani, hogy mennyi lesz

2013. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először is nem gyeden vagy jelenleg, hanem tgyason. Amikor a babad hat hónapos lesz, onnantol fogsz gyedet kapni, ami valamivel kevesebb lesz, mint a TGYAS. Az egyetlen tobbszorozodik ellatas a csaladipotlek. Sem a TGYAS, sem a GYED nem duplázódik, vagy tobbszorozodik a gyerekek számával, mindig csak egy ellatas jár egyszerre. Egyedül a GYES duplázódik ikrek eseten.
2013. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!