Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kell fizetnie utánam a munkált...

Kell fizetnie utánam a munkáltatómnak járulékot gyes után, vagy nem?

Figyelt kérdés
Gyes lejárta után vissza mentem dolgozni először csak heti 10 órába(két hónapig) aztán már több mint két hónapja rendesen 8 órába. Nagyon érdekelne, hogy jár e a munkáltatómnak a járulékmentesség utánam? És ha igen, ez azt jelenti, hogy 2 évig semmit se kell utánam fizetnie?Csak a fizetésem nekem és kész?

2013. okt. 21. 22:17
 1/7 kíváncsicska ***** válasza:
Kap utánad kedvezményt ezt már több helyen olvastam, és azt írták 100000Ft-ig kap kedvezményt.Remélem pontos az infóm.
2013. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bár tényleg csak hallomásból is nem teljes adómentességet csak kedvezményt.Annyira nem nagy kedvezmény, ez hogy kapkodnak a gyes-ről visszatérő anyákért.
2013. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hm..azért gondoltam mert a neten olyan sok helyen olvasni ilyeneket:


a közelmúltban nyilvánosságra hozott 10 pontos Munkavédelmi Akcióterv szerint nem elhanyagolható járulékfizetési kedvezményeket kapnak az őket foglalkoztató munkaadók: a gyedről, gyesről visszatérő kisgyermekes anyák után az első két évben egyáltalán nem kell járulékot fizetni, a harmadik évtől is csak a jelenlegi felét kell befizetnie a munkaadónak. Ez utóbbi intézkedés nyilvánvalóan segíti a kisgyermekes anyák visszatérését a munkaerőpiacra, hiszen a munkaadót jóval alacsonyabb járulékfizetési kötelezettség fogja terhelni, ha a gyedről/gyesről visszatérő kismamát foglalkoztatja.

a Nav, a Nemzetgazdasági Minisztérium...stb honlapján is fent van többek közt...Akkor nem értem..

2013. okt. 21. 22:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a gyors válaszokat! :)
2013. okt. 21. 22:32
 5/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

A munkáltatód konkrétan a bruttó béred alapján fizetendő szociális hozzájárulási adóból (bruttó bér 27%-a) érvényesíthet kedvezményt, azért mert téged GYES-ről visszatérő anyukaként foglalkoztat. A kedvezmény mértéke az újra munkába állásod után két évig a bruttó béred 27%-a, de maximum 27.000,- Ft (vagyis ha a bruttó béred meghaladja a 100.000,- Ft-ot, akkor is csak 27.000,- Ft kedvezmény jár utánad egy hónapra), a harmadik évben pedig ennek a fele, 14,5% illetve maximum 14.500,-Ft.

Nem tudom, mennyire világos, de ettől a kedvezménytől a neked járó nettó bér nem változik, hiszen itt a bruttó béren felül kellene ezt a munkáltatódnak megfizetni. Tőled a bruttó bérből levonandó járulékokat a munkáltatónak ugyanúgy be kell fizetni az állam felé (összesen 18,5% járulék plusz az esetleges családi kedvezménnyel csökkentett 16% személyi jövedelemadó).

2013. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Bár nem teljesen vagyok most se tisztába vele :D

De a lényeg, hogy utánam is kell fizetnie járulékot max nem annyit mint más után. Egyébként min. béren vagyok bejelentve. Ha jól számolom akkor olyan 35 ezret így is fizet utánam havonta?

2013. okt. 21. 23:22
 7/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, kb. 35ezret utal utánad az államnak, de még 26ezerrel többet fizetne, ha nem lennél gyesről visszatérő. De ez a kedvezmény tényleg a munkáltatóé, nem "köteles" neked attól többet adni zsebbe vagy hivatalosan emelni a bruttódon, hogy így a hivatalos nettód is több legyen, persze normális emberek közt egyezkedni mindig lehet.
2013. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!