Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene valaki? Fontos?...

Segítene valaki? Fontos? Nincs tb-m és terhes vagyok!

Figyelt kérdés
Külföldön élek jelenleg a párommal. Teherbe estem viszont szeretnék haza menni magyarországra, de ott nincsen tb-m. 2 hónapja munkanélküli vagyok itt kint. Otthon milyen módon tudom elintézni a biztosítást. egyáltalán lehet úgy hogy nem dolgozom? Mik a módok? Előre köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 18. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A NAVnál kell csekket kérni és akkor tudod magad után fizetni.

Havi 6660 ft

2013. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Terhesseg alatt Magyarorszagon magyar állampolgárnak minden vizsgalat es a szules is ingyenes.

Ha kulfoldon dolgoztál, vagy éltél, ott kellett, hogy legyen biztosításod, azt Magyarorszagon is el kell egyebkent fogadniuk.m

2013. okt. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen ingyenes ha van munkád amiből vonják a tb járulékot vagy ha nincs akkor úgy kell csinálni ahogy az első írta magad utan fizeted. És ezt akkor is kell fizetned ha pl nem veszed igénybe. Ha nem fizeted visszamenőleg is behajtják.

Ha hazajöttél csináld azt amit az első válaszoló írt.

2013. okt. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

3!

Ingyenes az ellatas a terhessg alatt, függetlenül attól, hogy füzet e tbt, vagy sem. Visszamenőleg kiszamlazzak az elmaradt tbt - kivéve, ha a beteg kulfoldon biztosítva van :)

2013. okt. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem vitatkozom veled a százalékod bizonyítja h nincs igazad. :)
2013. okt. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%

:D A százalékom??? Huh, az eszedert nem lopnának el, kedves. Tudod elég csak egy par provokatív kérdésre válaszolni es hipphopp ugrik a szazalekos :) De azert legyen igazad, jo?

A kérdezőnek azert megsúgom, hogy en is kulfoldon éltem, Magyarorszagon szültem es hoppa, a kint beteg biztosításom fizetett mindent, nem kellett hozza Magyarorszagon tbt fizetnem

2013. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
A jelenlegi százalékra írta "kedves", lehet engem nem lopnának el az eszemért de Téged sem. Nem baj majd megtanulsz egyszer gondolkodni is. TOvábbi szép napot nem vagyok hajlandó tovább veled tárgyalni. Ahogy a mondás is tartja: "Akinek Isten nem adott, ember nem adhat."
2013. okt. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

EGT (Európai Gazdasági Térség: EU tagállamok, illetve Norvégia, Liechtenstein, Izland és Svájc) valamely állama. Ebben az esetben KIZÁRÓLAG ott vagy köteles társadalombiztosítási járulékot fizetni, Magyarországon NEM KELL és NEM SZABAD. Ekkor a külföldi biztosítási jogviszony létrejöttét követő 15 napon belül azt a lakóhelyed szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnél be kell jelentened a „Bejelentkező lap külföldön biztosítással rendelkezők részére” elnevezésű nyomtatványon.

Ekkor Magyarországon alapesetben az orvosilag szükséges egészségügyi ellátásokra leszel jogosult, amennyiben külföldön kiváltod az Európai Egészségbiztosítási Kártyát (EU-kártyát). A TAJ kártyát NEM használhatod.

2013. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!!
2013. okt. 19. 09:25
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha kinn fizeted a TB-t, itthon nem kell, ellátnak. EU-n belüli országoknál ez így van kitalálva. Mondjuk nem tudom, hogy kinti munkanélküli esetén ott fizetve van-e a TB-d. Ha nincs rendezve ott, itthon kell fizetned, a már leírt módon. Ha sehol nem rendezed, szülés után ki fogják számlázni, talán a NAV lesz az, aki a követelést intézi ilyenkor.
2013. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!