Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYEDről egyből táppénzre...

Ha GYEDről egyből táppénzre mennék szülésig, mert 2. gyermekemet várom, akkor mennyi lenne a táppénz összege?

Figyelt kérdés

5 éve van munkaviszonyom, max. GYEDet kapok, bruttóm 350 ezer volt. Mennyi lenne a táppénz összege ha gyed alatt vagy gyed lejárta után táppénzre mennék szülésig? 2014 januárban jár le a GYED és júniusban születik a kistesó.

Köszönöm



2013. okt. 18. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
GYED alatt nem mehetsz táppénzre. Ha lejár a GYED, vagy lemondod, akkor van lehetőséged táppénzre menni. Ez a fizetésed 60%-a.
2013. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen persze úgy értettem hogy először lemondanám a gyedet.

Akkor valószínű a maximum táppénzt kapnám?

2013. okt. 18. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel gyed miatt nincs bérezett napod, így a gyed alapja lesz a táppénz alapja is (a 350 ezer) Így biztosan a max. táppénzt fogod kapni.
2013. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Off! Kedves kérdező megkérdezhetem milyen területen dolgozol? Nekem ez a fizetés álom. :(
2013. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!