Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejáró megbízási szerződés,...

Lienah kérdése:

Lejáró megbízási szerződés, GYED-re jogosultság?

Figyelt kérdés
Megbízási szerződéses vagyok egy állami cégnél, nemrég derült ki, hogy babát várok (3hónapos). Dec.31-el lejár a szerződésem (határozott idejű szerződés, évek óta hosszabbítgatják). Valszeg jövőre közbesz. Pályázatos lesz az egész. Tehát nem valószínű, hogy "nem veszik észre/nem derül ki addig"?! . Így nem valószínű, hogy kötnek velem újabb szerződést, hiába dolgoznék addig, amig csak tudok?! A megbízási szerződés így is egy elég speciális eset (nincs fizetett szabi, táppénz stb...), még "normális" munkaviszonynak sem számít... Ilyen esetben jár a GYED? vagy ne is számítsak rá, mert ha nincs "érvényes/még élő" szerződésem akkor nem jár... Valaki olyan írjon pls, aki vagy hasonló cipőben jár(t), vagy ért ezekhez a megbízásos szerződésekhez annyira hogy tudja hogy mi jár és mi nem....

2013. okt. 15. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz elő munkaviszonyod, igy nem fog járni semmi, csak a GYES.
2013. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megbízási szerződés esetén nem jár tgyás és gyed, akkor sem, ha végig dolgoznál terhesen és még a szüléskor is érvényben lenne a szerződésed!

Rendes bejelentett munka kell és a szüléskor is élő rendes bejelentett munkaviszonynak kell lennie.

2013. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kell elkülöníteni megbízási szerződést és megbízásos munkaszerződést?? Úgy tudom a kettő nem ugyanaz...

Amúgy szép kilátások...:( :(

2013. okt. 16. 08:13
 4/5 anonim ***** válasza:

75% ez így nem igaz. A gyed annak jár, aki 2 éven belül 365 napig biztosított volt, és biztosított igényléskor /szüléskor (vagy a biztosítottság tgyás alatt szűnik meg).


Mivel a tbj egyértelműen kimondja, hogy biztosított az, aki megbízási szerződés alapján dolgozik, amennyiben az e tevékenységéből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri a minimálbér harminc százalékát, illetőleg naptári napokra annak harmincad részét, így ha a kérdező járulékalapja is több volt, mint 33 ezer, akkor ő is biztosítottnak minősül.


Kérdező, a megbízási szerződés alapján még álláskeresési is jár, azzal is sakkozhatsz. Ha dolgozol 3 éve, akkor a maximális 90 nap jár, ha így van, akkor én a helyedben január 29-én kezdeném meg az álláskeresésit, és a szülés várható időpontja (jól számolom, hogy április környéke?) előtt 28 nappal kezdeném meg a tgyást. Aztán a tgyás lejárta után vissza pár napra álláskeresésire, és a fennállása alatt kérd a gyedet.

2013. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Április végére, Május elejére vagyok kiírva.... Három éve dolgozom ilyen megbízási szerződéssel (minden évben hosszabbítottak), elötte is itt dolgoztam, csak akkor ilyen "közvetítőcégen" keresztül...

Havi 100-170 órát dolgoztam és cirka 80-120 nettót vittem haza..

Pénteken voltam a munkaügyisünknél, a durva, hogy még ő sem tudja hogy ilyenkor mi van... először azt mondta hogy nem jár más, csak a GYES, aztán elbizonytalanodott, közölte, hogy ahány pénzügyes, annyiféleképpen értelmezik... szóval a lényeg hogy mindenhol abba ütközöm, hogy 2 egymásnak ellentétes választ kapok.... se az OEP, se a MÁK, se a PTK, se az MTK-ban nincs konkrétan erre vonatkozó szöveg.... :(

2013. okt. 21. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!