Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYES-t meg lehet hamarabb...

A GYES-t meg lehet hamarabb igényelni?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy pl. a TGYÁSt(bár ez engem nem érint)már 28 nappal a szülés várható időpontja előtt meg lehet igényelni,de mi a helyzet a gyessel?
2013. okt. 15. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom azt nem lehet. (Az már a gyerekhez kötött, míg a Tgyás az terhességi-gyermekágyi...)
2013. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
GYES-t csak a baba születése után igényelhetsz.
2013. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Én is úgy tudom, hogy ez baba születéséhez kötött, viszont abban a hónapban már kapod amikor kibújik. pl. október 29-én születik akkor októberre már jár.
2013. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-mas! Ha október 29-én születik meg, akkor nem jár a teljes havi GYES, hanem csak arra a 3 napra, ami a hónapból még hátra van. Amire Te gondolsz, az a családi pótlék, az valóban teljes összegben jár, mindegy, hogy a hónap mely napján születik a baba.
2013. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!