Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a GYES kérvény hó közepén...

Ha a GYES kérvény hó közepén érkezik be akkor az elbírálás után kiutalják a gyes-t, vagy csak a kövi esedékes utaláskor?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
30 nap az elbírálási idő es a pozitív elbírálás utani elso esedekessegkor utalnak.
2013. okt. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindig egyszerre utalnak. A MÁK honlapján olvashatók az utalási napok.


Itt is láthatók az időpontok: [link]

2013. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Én idén augusztus 5-én szültem, augusztus 16-án igényeltem meg a gyest. Én ugyanerre rákérdeztem, hogy ha elbírálják utalnak is, vagy majd csak hó elején. A nő azt válaszolta, hogy amint kész, utalnak, hó közepén is. És valóban úgy lett, én szeptember 19-én kaptam meg a gyes utalást. Nem tudom az első két válaszoló miért írta, hogy nem utalnak hó közben, pedig igen. Frissen tapasztaltam.
2013. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszadó! Köszönöm a választ! Jó babázást!! :-)
2013. okt. 15. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azert írták, amit írtak, kedves harmadik, mert ok meg azt tapasztalták. Nem gondolod? Elso voltam.
2013. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj,most Ő honnan tudná,hogy ezt tapasztaltátok?-legalább is Te Kedves Első- mert Ő mást tapasztalt,ráadásul nem is olyan régen!- ami némi reményt adott Nekem,mert már letelt a 30 nap, és eddig semmi nem jött :-( legalább is tegnap reggel amikor néztem a számlát,akkor még semmi nem volt. Eddig olyan rendesek voltak a MÁK-nál,most nem tudom milyen szabály füzetet kaphattak,de alig lehet elérni Őket,tájékozódni is csak mail-ben érdemes,amire két nap múlva jön leghamarabb válasz,abban sem írnak semmi konkrétat,csak hogy 30 nap az elbírálás és várjak türelemmel. Ebből én semmit nem tudtam meg!
2013. okt. 15. 11:34
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem nem utalnak hóközben :-( már rég letelt az a bizonyos 30 nap... :-( :-( :-(

De mitől függ ez a hóközi kiutalás?? Idegesítő!

2013. okt. 19. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs hokozi kifizetes, kerdezo. Mindig ugyanakkor utalnak.
2013. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket 31-én,mert csak családit kaptam,sikerült beszélnem egy ügyintézővel,megkérdeztem,azt mondta,hogy természetesen kiutalják hó közben is,csak az oep miatt még nem tudták elbírálni...
2013. nov. 2. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!