Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján fogják számolni a...

Mi alapján fogják számolni a GYED-emet?

Figyelt kérdés

2013. 07.20-ig GYED-en voltam a fiammal. Aztán vissza mentem dolgozni, de már várandós voltam. Még csak most fog lejárni a szabadságom, ezen a héten pénteken megyek először dolgozni. Mivel nincsen semmilyen egészségügyi gondom (remélem nem is lesz), úgy tervezem, hogy kb. január végéig dolgozom majd, amíg nem tudok szülési szabira menni. Táppénzre nem szívesen mennék, mert az nagyon kevés.

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen bér alapján számolják majd a TGYÁS-t és a GYED-et, így hogy 2013 egy részében még GYED-en voltam.



2013. okt. 1. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A szerződéses béred alapján.
2013. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez most azt jelenti, hogy a mostani alapbérem alapján számolják, én nem átlag alapján? Az első gyereknél, a szülést megelőző év átlagkeresetéből számolták ki, ha minden igaz.
2013. okt. 1. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2013-as év+ a 2014-es év átlagbéréből számolják, nem a szerződéses béredből. (már ha valóban dolgozol január végéig, vagy legalább január 17-ig).
2013. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Elolvastam most a törvényt, és azt hiszem már kezdem érteni. A lényeg, hogy legyen legalább 180 napi jövedelmem, ha ennyi nem jön össze, akkor a 2010-es átlagbérem alapján számolnak majd, mert az alapján kaptam az előző gyedet.

Most majd azt kellene kikalkulálnom, hogy melyikkel járnék egyáltalán jobban, mert most fejből nem tudom pontosan mennyi a bruttóm, a papírjaim meg a munkahelyemen vannak.

Azt tudom csak, hogy nettóban kevesebbet keresek most, mint szülés előtt, közalkalmazott vagyok, és elvileg kategóriát is ugrottam azóta, szóval nem tudom miért, lehet hogy az adókedvezményes dolgok miatt jön ki így.

2013. okt. 1. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!