Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Több helyen olvastam, mégsem...

Több helyen olvastam, mégsem értem. Hogyan is van ez?

Figyelt kérdés

Januárban letelik az 1 évem a jelenlegi munkahelyemen, előtte megszakításokkal voltak alkalmi (1-2 hónapos) bejelentett munkáim. Voltam táppénzen 2hetet.

Szeretnénk gyereket vállalni. Ha sikerül, akkor a terhesség alatt még dolgoznék amíg tudok (viszont ez nem biztos, hogy sikerül, mert veszélyes munkát végzek).A szerződésem határozatlan idejű. Így jogosult vagyok-t tgyásra és gyedre? Ha táppénzre kéne mennem a munkám miatt a terhesség ideje alatt, akkor az ha jól tudom 50%-os. Van valami kalkulátor amivel a táppénz összegét ki lehet számolni?


2013. szept. 28. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:

SZia, igen, jogosult leszel tgyásra és gyedre, amennyiben még a szüléskor is meglesz a munkaviszonyod.


A táppénzed valóban 50% lesz, kalkulátort sajnos nem tudok, de ha szeretnél egy kb. számot tudni, akkor nézd meg az adóbevallásodat, ott szerepel egy bruttós éves jövedelem összeg azt oszd el kb 350-el (ha csak a két hét táppénz volt) és megkapod a naptári napi jövedelmed, annak az 50% lesz a bruttó táppénzed naponta.


A nettóját is ki tudod számolni, mert csak 16% szja-t vonnak belőle.

2013. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!