Mi lesz a táppénz alapom?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 2013. május 30-án járt le a gyedem. 2013. szeptember 22-ig töltöm a felhalmozott szabimat, vagyis 23-án munkába kellene álljak. Jelenleg 16 hetes terhes vagyok. Én szeretnék dolgozni, ameddig lehet, de sajnos hipermarketben dolgozok és nincs tüdőszűrőm, a fönőköm azt mondta, nem biztos, hogy talál nekem olyat helyet sajnos, ahova nem kell tüdőszűrő!

Ha táppénzre kényszerülök menni, mi lesz a táppénz alapom? A szabadságomat bruttó 126 ezerrel számolták, de a gyedem alapja még 113 ezer forint volt. Mivel nem lesz tavaly sem és idén sem 180 bérezett napom, így mi lesz a táppénz alapja? A 126 ezer, a 113 ezer vagy esetleg a minimálbér?


2013. szept. 19. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel gyed miatt nem lesz meg a 180 bérezett napod, így a táppénz alapja az utoljára kapott ellátás alapjával lesz megegyező. Így a táppénzed alapja a 113 ezer lesz.
2013. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen én is erre gondoltam. De szerencsére kaptam olyan munkát, amit végezhetek, így nem kell táppénzre menjek szerencsére, legalább november végéig kell dolgozzak, hogy legyen 180 bérezett napom! De remélem a tgyás kezdetéig tudok majd:)

Köszi a választ!

2013. szept. 20. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!