Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Esetemben hogyan számolnák a...

Esetemben hogyan számolnák a tgyást?

Figyelt kérdés

szoval ha tegyük fel jövöre születne meg a gyermekem,és ebben az évben 3 hónapig 74 volt a nettóm,utána csak a munkanélkülit kaptam egy hónapig,majd utána 120 nettóm lett(itt alapbér +jutalék rendszerben vagyunk,igy tevödik össze)

Ilyen esetben mennyit kapnék?ha jutalékos rendszerben van valaki akkor csak az alapbérböl számolnak vagy abbol amit a számlámra utalnak?


2013. szept. 16. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden olyan jövedelmet beleszámolnak, ami után adózol. Tehát, ha a jutalékot hivatalosan kapod, és nem feketén, akkor beleszámít. A számítás módja: összeadod a teljes évi jövedelmed (a bruttó jövedelemre gondolok) , és az összeget elosztod 365-tel. Ez a bruttó napi átlagkereset. ennek a 70%-a TGYÁS, amiből csak adóelőleget vonnak. Tehát a bruttó éves jövedelmed alapján ki tudod számolni, hogy mennyit fogsz kézhez kapni.
2013. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a leegyszerüsitett választ :)))de igy érthető volt:))
2013. szept. 16. 12:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Igy 85 jött ki kb.Viszont mikor 95re voltam fixen bejelentve mikor a fiam születet,akkor is az elözö évben áprilistol volt fix munkám,elötte kevesebbet kerestem,de akkor a tgyás-om annyi volt mint a fizetésem....ez hogyan lehet??
2013. szept. 16. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:

A tgyásból csak adót vonnak, míg a fizuból több mindent!

Egyébként attól függ, mikor szülsz, a tgyás összege, mert az új törvények szerint csak az új munkahelyen szerzett jövedelmet veszik figyelembe.

2013. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor ha áprilistol vagyok egy helyen akkor az ott szerzett jövedelmet osztanál 365-tel vagy annyi nappal amennyit az uj helyen töltöttem???
2013. szept. 16. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha áprilistól vagy egy helyen, akkor az április és december közötti béredet osztják 275-el.


Úgy számolnak, hogy (amennyiben volt 180 olyan napod, amikor bérjövedelmet kaptál) az összes jövedelmet osztják azoknak a napoknak a számával, amelyeken kaptad.


Ha egy évben 320 napot dolgoztál, és 45 napot táppénzen voltál, akkor az éves jövedelmedet a 320-al osztják.

2013. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor a táppénz nem számit...ez jo hir köszönöm :))meg az is h az elözö hely se,mert ott fele annyit kaptam mint most.
2013. szept. 17. 06:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!