Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor megkapom a tgyást...

Most akkor megkapom a tgyást vagy nem? Jár már így valaki?

Figyelt kérdés
Munkanélkülin keresztül igényelem,most jött meg a határozat miszerint meg kell várni míg megszületik a kislányom addig felfüggesztik a kérelmet!A születési anyak.k. kell hozzácsatolni a kérelemhez amit ők küldtek formanyomtatvány formájában és csak úgy tudom igényelni.De én úgy tudtam hogy szülés előtt 28 nappal lehet? Ez már nem így van?Vagy visszamenőleg is megkapom majd? Ez kb mennyi időt vesz még igénybe? A picinek a papírját (anyak.k) mikor kapom meg? Mára vagyok egyébként kiirva de még nem akar megfele születni!
2013. szept. 5. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg kapod meg és a szülés után anyakönyvi kivonattal,TAJ kártyával tudod igényelni.
2013. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a kiírt időpont előtt 28 nappal lehet igényelni. a nőgyógyásztól kell kérni egy tgyásba vételi papírt ami ugyanolyan mint a táppénzes csak ez tgyáshoz van, és vagy erre van ráírva a szülés várható időpontja vagy a terhes kiskönyved másolatát kell elküldeni a tgyás igénylő lappal és foglalkoztatói igazolással együtt az oep-hez. ha a pici meglesz akkor kell elküldeni még majd a születési anyakönyvi kivonat másolatát az oep-nek. az hogy most te munkanélkülin keresztül igényled, azt nem tudom ott hogy működik de én így tudom, így mondták az oepnél, én így igénylem meg 2 hét múlva
2013. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában nem kapod meg a pénzt, csak miután megszületett a baba, és bemutattad az anyakönyvi kivonatot. Bár olvastam már itt, hogy valaki megkapta még előtte, de ez nem általános.
2013. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!