Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igaz, hogy a gyed számításba...

Igaz, hogy a gyed számításba nem számít bele az előző munkahely ideje és bére?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben váltok munkahelyet, az előző munkahelyemen 5 évet voltam, és rögtön másnaptól kezdek egy új munkahelyen, viszont terveim szerint jövő ősszel szülni fogok. Állítólag változtak most a tgyás/gyed számítások, és csak az aktuális munkahely adatai számítanak, ami alapján én nem leszek jogosult csak gyes-re? Ez igaz??

2013. szept. 4. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz, és gyesre mindenki jogosult. gondolom gyedre gondoltál. Nem igaz, beleszámít.
2013. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam, de ez valóban így van az több mint felháborító! A jelen törvények szerint a szülés előtti évek mind mind számítanak, függetlenül attól, hogy előtte 1 vagy 5 munkahelyen dolgoztál. A szülés előtti 2 év ami számít, hogy mikor szülni mész előtte meglegyen a megfelelő idejű munkaviszonyod.
2013. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat már félre is írtam,mert olyan mérges vagyok.. Igen, arra gondoltam, hogy tgyás és gyed fog-e járni vagy csak gyes?? Most mi alapján és hogyan számolják? Most mondta nekem az előző munkáltatóm tb ügyintézője, hogy most augusztustól változott és se a táppénzbe, se a többi ellátásba nem számítják bele az előző munkahely adatait (nem is kaptam már oep igazolást) csak az aktuális munkaviszonyét. Próbáltam a jogszabályoknak utána nézni, de elég káosz.. néztem egy kalkulátort az alapján a szülést megelőző min.562 nap alapján ad csak tgyás-t és gyed-et, ha ez nincs meg akkor csak gyest.. Most mit csináljak? Most akarunk belehúzni a baba gyártásba, akkor most vagy tolnom kell, vagy pedig nem kapok semmit csak azért mert kirúgtak a jelenlegi helyemről azért mert babát tervezek??
2013. szept. 4. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
JÁrni fog a tgyás és a gyed is, csak az előző munkahelyeden kapott béredet nem számítják bele az alapjába. És rád már vonatkozni fog, április a határidő, ha utána szülsz, akkor nálad már nem számít bele, csak a jelenlegi béred.
2013. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az lemaradt, hogy az ideje természetesen bele fog számítani.
2013. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!