Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyerekkel kevesebb...

Második gyerekkel kevesebb lesz a GYED-em?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiammal vagyok itthon a GYED-em olyan 68.000Ft lesz. Ha akkor esek teherbe amikor vele még itthon vagyok, tehát pl. 1 év múlva, akkor majd ha itthon maradok a második gyerekkel GYED-en még ezt a 68.000Ft sem fogom meg kapni ha nem ennek csak a 70%? 6 évet dolgoztam előtte, majd táppénzre kerültem veszélyeztetett terhesként, szültem, TGYÁS, GYED.

2013. aug. 31. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a második születése előtt 180 napnál többet vagy gyes-en akkor nem a munkabéred hanem a minimálbér lesz a gyed alapja.

Bár ekkora gyed-hez most is az volt nem?

2013. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most TGYÁS on vagyok azt a fizetésem alapján számolták, elvileg a GYED-emet is a fizetésem alapján fogják számolni, tehát a fizetésem 70% fogom elvileg kapni. A táppénz nem számít bele, azt vették figyelembe, hogy előtte dolgoztam és mennyi volt a havi/éves keresetem. Úgy értem a kérdést, hogy GYES-re nem mennék. Hanem ha az első gyermekem még nem tölti be a 2 évet és úgy születik a második gyermekem. GYES-re semmi képen sem szeretnék menni, mert az iszonyat kevés.
2013. aug. 31. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha gyedbe születik a 2. baba, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap. Vagyis, az elsőnél átlagbért számoltak, amibe beletartozott a túlóra, pótlékok, prémium, ha volt ilyen. A 2. babánál ezek a pótlékok már nem lesznek, mert nem mész vissza dolgozni 180 napot legalább, mivel gyedbe szülsz. Én is így voltam, kb. 10 ezer forinttal lett kevesebb a gyedem a 2. babával. Az elsővel 81-83 ezret kaptam, a 2. gyerekemnél csak 71-73 ezret, ebben volt adókedvezmény mind a két gyerekemnél.
2013. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát érdemesebb megvárnom míg a gyerek 2 éves lesz és vissza megyek 180 napot (vagy többet) dolgozni és utána szülnöm a másodikat?
2013. aug. 31. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!