Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene nekem valaki? 2....

Segítene nekem valaki? 2. gyerkőcöt tervezzük és nagyon nem vagyok képben ezzel a GYED és GYES dologgal. Többi lent.

Figyelt kérdés

2013. júliusában szültem, előtte veszélyeztetett terhesként voltam táppénzen, erről mentem szülni, utána vettem igénybe a TGYÁST, majd a GYED-et.

Kérdésem: milyen esetben kapnám továbbra is a GYED összegét a 2. gyerkőccel? Vissza kell mennem ahhoz dolgozni, hogy meglegyen a 180 napom? Ha nem megyek vissza és a GYES alatt születne meg, akkor miből számítanák a GYED-et?

Ha elnapoljuk a babaprojektet és visszamegyek dolgozni, ha csak 6 órában akkor jár a GYES is és a bölcsi is a gyerkőcnek? Köszi, ha valaki kibogózza, mire is vagyok kíváncsi :)



2013. aug. 29. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg van élő munkaviszonyod?

Úgy veszem ki igen, ha fél évnél többet vagy gyes-en akkor a gyed alapja a minimálbér lesz nem a béred.

Igen mehet bölcsi és a gyes is jár heti 30 óra munka mellett.

2013. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen van munkahelyem, ahova várnak vissza. Nem biztos, hogy lesz tesó, de szeretném körbejárni a lehetőségeket és nem utólag kapkodni. Azt hiszem akkor visszamegyek 6 órában először, az is minimum 150 bruttóban, de azóta emeltek is a 8 óráson, így már jobban hangzik.
2013. aug. 29. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van munkahelyed a 2. baba születésekor akkor jár tgyás és gyed. Ha nem mész vissza dolgozni a 2. baba születése előtt, akkor a szerződés szerinti bér a tgyás és gyed alapja, de ha a tárgyévben több mint 180 napot vagy gyesen, akkor a minimálbér a gyed alapja. Ha van 180 bérezett napod a tárgyévben, akkor átlagbért számolnak.

Ha heti 30 órában visszamész dolgozni, akkor mehet a gyerek bölcsibe gyes mellett. Ha nagyszülő igényli a gyest, míg te dolgozol, akkor nem mehet a gyerek bölcsibe.

2013. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, most már világos. Tényleg köszi! Ezt nem tudtam, hogyha nincs 180 nap gyesem akkor a szerződéses bérem az alapja a következő gyednek :)
2013. aug. 29. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és ha az egyik nagyszülő nyugdíjas akkor te elmehetsz táppénzre a nagyszülő meg papíron gyes-en lehet.
2013. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!