Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos tehát jövő év juli 19.én lejár a gyedem ,mikor kéne a 3.babával terhesnek lennem hogy kapjak gyedet tovább?

Haa gyeden kivül vagyis ha a gyesbe születik akkor marad a gyesem 3.éves koráig??

Teljesen belezavarodtam!!köszönöm előre is


2013. aug. 14. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Van jelenleg is élő munkaviszonyod?

Ha igen akkor jár a gyed akár mikkor születik csak az összeg változik.

2013. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen igen hál istennek!

Mert azzal roigat a barinőm hogy a gyedben kéne hogy szülessen mert akkor nem kapom a gyedet tovább,hát nem igazán birnám alig lenne 2 éves a kicsi és akkor születne a pici jézusom plusz a nagyobbikom 6 éves lenne!

2013. aug. 14. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha fél évnél többet vagy gyese-en a következő baba előtt akkor nem a munkabéred hanem a minimálbér lenne a gyed alapja. De attól még járna gyed.
2013. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát annyi pénzt kapok majd hogy alig birjuk majd elkölteni?

Jelenleg összesen kapok 68.000 gyedet akkor majd 40.000 örülök ha kapok f...sza lenne!!???

2013. aug. 14. 15:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha a tárgyévben több, mint 180 napot vagy gyesen, akkor a gyed alapja a következő babával a minimálbér. Jelenleg 50 ezer a gyed minimálbérre.

Ezért szoktam azt tanácsolni, amint terhes lesz az illető, mondja le a gyest és menjen táppénzre, így a szerződés szerinti bér lesz a tgyás és gyed alapja is. Arra figyelj, hogy tényleg ne legyél 180 napnál többet gyesen.

Egyébként, ha a munkaviszonyod a továbbiakban is fennáll, akkor járni fog tgyás és gyed is.

2013. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!