Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kivehetem a bent lévő szabikat...

Kivehetem a bent lévő szabikat szülés előtt vagy mindeképp TGYÁS-ra kell mennem?

Figyelt kérdés

A főnököm már most jelezte, hogy január 1-től menjek TGYÁS-ra, ugyanis a szülés várható ideje január 25.


Mondtam neki, hogy mivel 24 napom lesz a szabadságból, így azt szeretném kivenni elsődlegesen.

Ugyanis én jobban örültem az első gyermekemnél is a szüléstől lévő TGYÁS-ak, mintha 1 hónappal előtte már felhasználtam volna.


Nem mondott rá semmit, csak azt, hogy majd akkor kérjek egy formanyomtatványt az admintól, hogy a kérvényt előtte 1 hónappal betudjam adni.

Ergo, ha olyan bugyi lesz rajta, akkor nem fogja engedélyezni, mondván a szabi x %-val ő rendelkezik.

Én simán végig dolgoznám a januárt szülésig, de a doki már most közölte, hogy ez a heg nem fog kitartani szerinte még december végéig sem.

Nyilván az orvos jobban tudja, de azért nem szeretnék megint hónapokat itthon tölteni.


2013. aug. 8. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:

hmmmm..ez elég fura...én kivettem az egész éves szabijaim, és sima táppénzem voltam amikor elfogytak de még nem szültem, a tgyás pedig a szüléstől ketyeg.

Tudja a főnököd egyáltalán, mi a tgyás?

2013. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én anno beszéltem a hr-essel, azt mondta, a szabit a főnök engedélyezi. Én meg tudtam vele beszélni, így az éves maradékot még kivettem, aztán táppénzre mentem, csak szüléstől TGYÁS-ra. Ha nem engedélyezte volna, táppénzre kérem magam szülésig.
2013. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elméletileg a TGYÁs leteltéig - ha szülés napjától használom fel - időarányosan csak 15 nap szabadság jár. Nem pedig az egész éves. Ezt most tudtam meg a munkaügytől telefonon.

Egyébként ők azt javasolták, hogy a TGYÁS-t igényeljem január közepétől, amikor már biztos, hogy 28 nappal vagyok a szülés előtt és a bent lévő x szabadságomat a gyerek 2 éves kora után vegyem ki a többivel.

2013. aug. 8. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Te tudod, nekem a pénz volt az elsődleges, így kaptam a legtöbbet.
2013. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, akkor a munkaügyesed rosszul tudja, mert 2013tól kivehető az egész éves, igaz, amikor visszamész, persze ezek nem lesznek meg. Pl én áprilisban szültem és mind a 24 napomat kivehettem, tehát ezek sem "ragadnak" benn, ha visszamegyek dolgozni. A munkáltatómnak is jobb, hiszen így nem kell esetleg hónapokat várni a visszajövetelre, ha azt mondják, gyere, szükségünk van rád...vagy akár 2 év után mennél vissza, az már elég sok nap
2013. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, bocs, megint én vagyok - nyilván azért mondta a 15 napot a munkaügyesed, mert ugyebár a szülésig januárban nagyjából csak annyi napot tudsz "kivenni", a maradék pedig majd hozzáadódik ahhoz, amikor majd visszamész. Bocs, nem volt eszemben a január, amit írtál
2013. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Január 25-ig kb. 15 munkanap van, amit kivehetsz szabinak :D De nem vagy köteles tgyásra menni, ha nem adja ki a szabidat, menj szülésig táppénzre.
2013. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!