Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Linkelnetek nekem egy reszlete...

Linkelnetek nekem egy reszletes tajekosztatast mikre vagyok jogosult terhesseg elott-utan? Valamint ki hogy tud megelni ebben az idoszakban egy fizetésből?

Figyelt kérdés
mondjuk 170ezer ft-bol?
2013. júl. 30. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos linket nem tudok, de le írom amiket én tudok. TGYÁS, GYED, GYES(fix ősszeg), egyszeri anyasági segély, 91 napos magzat után családi adókedvezmény, szülés után családi pótlék.
2013. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Linket én sem tudok.

Ha több mint 1 évet dolgozol szülést megelőző 2 évben, akkor járni fog tgyás és gyed.

A tgyást a szülés előtt 28 nappal lehet igényelni, bruttó átlagbér 70%-a. 168 napig jár.

Gyed, a tgyás lejárta után jár, szintén a bruttó átlagbér 70%-a, max. a gyerek 2 éves koráig.

Ha nincs munkahelyed, nem dolgoztál, akkor gyes jár a gyerek születésétől, annak 3 éves koráig, ami jelenleg nettó 25.600 Ft.

Családi pótlék: 12 ezer körül van, a gyerek születése után jár.

Egyszeri anyasági támogatás: kb. 64 ezer Ft. Ezt egyszer tudod igényelni az Államkincstártól, ha a terhes kis könyvedben meg van a 4 orvosi pecsét, vagyis eljársz rendesen terhesgondozásra. Szintén a gyerek születése után.

Ha dolgozol vagy a párod dolgozik, a terhesség 91. napjától jár a családi adókedvezmény, ami havi 10 ezer Ft plusz 1 gyerekre.

Terhesség előtt csak ez az egy adókedvezmény van, amit igénybe tudsz venni és táppénzre tudsz menni a munkahelyről, ha veszélyeztetett vagy.

A 170 ezer Ft-ból még mennyi a kiadás? Ez sokat számít.

2013. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
abbol a rezsi,etel, benzin, telefon, gyerek... nyilvan mindenből le kell faragni, csak erdekelne ki hogyan tette, hogy atallt más penzugyi rendszerre
2013. júl. 30. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!