Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Linkelnetek nekem 160 ch...

Linkelnetek nekem 160 ch minta étrendeket? Eleg nagy a baj, feltem a babat, neki lehet barmi baja ha nincs idoben beallitva?

Figyelt kérdés
Azt olvastam h rendellenesen fejlodik :(....
2013. júl. 16. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

itt százszámra vannak linkek, tanácsok, minta étrendek. Zárt csoport.

[link]

2013. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Linkelni nem tudok de segiteni igen... Feher Cukor rizs es liszt felejtos. Helyette graham es rozsliszt. Sussina edesitoszer (tabletta es por mellekiz nelkuli).


Reggeli ebredes utan legkesibb fel oraval: rozskenyer, graham vagy slimm (tescoban mind kaphato ceres gyartja) keves margarin lehetoleg pl linco light sonka fott tojad uborka paradicsom paprika vagy korozott vagy barmilyen turokrem.


Tizorai: jogobella light, nehany zabkeksz mondjuk kokuszos vagy almas. Vagy 1-2 gyumolcs: szilva, narancs, savanyu alma, (banan szolo korte barack stb nagyon magads cukortartalmu.)


Ebed: zoldsegleves, fozelek (rozsliszttel suritve) husok ( nem olajban sutve es prezlivel hanem kukorica pehely porra torve) ha panirozol, sultek paroltak. Salataval zoldsegkorettel minimalis barnarizzsel krumpli felejtos mert az is hirtelen emel cukrot!


Uzsonna: gyumi vagy joghurt vagy zabsuti vagy 1 light muzliszelet...


Vacsi: abonett margarin tojas zoldseg sonka light kocka sajt stb


Tejfol helyett kefir vagy joghurt, vaj helyett margarin.

Lassan felszivodo szenhidrat kell pl: telhes kiorlesu cuccok gyors: feher liszt rizs cukor!

Suteshez barna nadcukor nyersen budos de sutes fozes utan nincs szaga se mas ize!

Oliva olaj lehetoleg.... Feherje bevitelre figyelj!

2013. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, mennyi lett az értéked? Glükózos terhelést csináltak? Nekem a glükóz terheléses 120 perces közel 10 lett, 7,7-ig elfogadott. Nyugodj meg, minden rendben lesz a babával, az étrendet be fogod tudni tartani. Napi 6* kell étkezni 2,5-3 óránként, meg van határozva hogy mennyi gramm szénhidrátot ehetsz étkezéseknél. , fontos a pótvacsora is, hogy a reggeli cukorértéked alacsonyabbról induljon, és hogy ne legyen aceton a vizeletedben, mert az a szervezet éhezésére utal. Meg fogod tanulni, most elég káosz lehet a fejedben de 2-3 hét és belejössz. Engem 180 grammra tettek, de mivel acetonos voltam rendesen, felemelték 200 grammra. Nekem úgy van az elosztás hogy 30 gramm CH reggeli, 30 tízórai, 50 ebéd, 30 uzsonna, 40 vacsora és 20 pótvacsora. Te nem kaptál semmilyen tájékoztatót a terhesgondozáson vagy a diabetológián? Tudni kell hogy a gyümölcsök mind gyors felszívódású szénhidrátok, és a banán és a szőlő "tiltott". A kristálycukor is!!! És minden, amiben van cukor. El kell olvasni még a virsli csomagolását is, mert abban is van. A tészták közül a spagetti és a makaróni ajánlott, az is durumlisztből készült, ez lassú felszívódású. Nekem köretként ez bevált, ma pl. ebédre ettem tejfölös sajtos tésztát és mellé natúr sült tőkehalat (ez 0 CH, de laktat) . Ha tésztát, rizst, kölest főzöl, mindig szárazon kell mérlegen lemérni, és az alapján kiszámolni hogy mennyi benne a CH. Keress olyan kenyeret ami beválik, nekem 2 hétig is eltartott a kísérletezés, és sajnos egy olyan válik be nagyjából, aminek utálom az ízét, dehát ez van. Tejet és gyümölcsöt reggelire semmiképpen ne egyél-igyál, ezeket tízóraitól lehet fogyasztani. Én pár hete elhagytam a tejet is mert már nem jó attól sem az értékem étkezés után 1 órával. (7 alatt kell lennie a vércukornak.) Édesítésnek eritritolt használok, ennek 0!!! a CH tartalma és természetes édesítő, gyógynövényboltban lehet kapni. Bazi drága, 10*-e a hagyományos kristálycukornak, de természetes anyag. És nem kell beleszámolni a megengedett napi CH grammodba. Én uzsonnára pl. lassú-gyors variációt szoktam enni, pl. gyümölcs és mellé abonett vagy korpovit keksz. esetleg van a detkinek stop keksze, ez amolyan háztartási keksz. Túrót, kemény sajtokat, húsokat, natúr jó minőségű szójamnetes sonkákat nem kell beleszámolni, tehát vacsorára megeszem a kiszámolt teljes kiőrlésű tönkölykenyeremet vajjal, rá sonka vagy szalámi, mellé paprika vagy uborka. Nekem pl. a paradicsom felviszi, így azt nem fogyasztok már. 10 dkg alatt a zöldségeket sem kell beleszámolni. Minél többfélét eszel étkezésenként, annál jobb mert segítik egymás felszívódását. De lehet hogy ami neked beválik az nekem pl. nem válna be, ki kell magad tapasztalnod. Nekem minden étkezés után mérnem kell a cukromat 60 perccel, kivéve a pótvacsi után, és táplálkozási naplót kell vezetnem. 3-4 hetente fél nap Kórház, éhgyomri vérvétel, reggelizek, 1 óra múlva vérvétel, rá kb. 2 órára tízórai, megint vérvétel, majd másnapra megjön az eredmény hogy milyen a fruktozamin szint, ch háztartás máj stb., előtte egy nappal otthon 24 órás vizeletgyűjtés, ebből is vinni kell mintát. nekem többször volt rossz értékem amit mértem, de mivel több heti vért néznek stb., tudják hogy mikor kell beavatkozni inzulinnal, így már nem izgulok. Ők értenek hozzá, ha a babának kárt okoznának az értékeim, már beavatkoztak volna. Ja és nyugodj meg tényleg mert az idegesség nyomja fel a cukrot. Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed szívesen válaszolok. 34 h km
2013. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok koszonom h irtatok, 9.9 lett, a babat nagyon nagyon feltem 30 hetes vagyok, penteken ujabb kivizsgalasok endokrinologusnal...
2013. júl. 17. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, 4-es vagyok, mi volt az endokrinológusnál? Hogyhogy nem diabetológiára küldtek? Nekem oda kellett mennem.
2013. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!