Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van akkor ha nem engedélyez...

Mi van akkor ha nem engedélyezik a 8 órás munkát?

Figyelt kérdés
Ápolónő vagyok ,és nem gondoltam volna hogy pont egy ilyen helyen nem támogatják a kismamákat,nos az a problémám hogy ugye 12 órás munkarendben dolgoznak a nővérek és azt mondták hogy csak 12 órában fogok tudni dolgozni,nos én meg közöltem hogy nem,mivel ha apa ugy dolgozik hogy mondjuk este 10ig akkor ki fogja elhozni a kislányomat az oviból és a kisfiamat a suliból?ja és érdekes hogy 2 kisgyerekkel nem számít az ember?Lehet ezt valahol kérvényezni?én mondtam ha nem engedik nem fogom hagyni magam munkaügyi bírósághoz fogok fordulni,7 éve dolgozom a cégnél!Ha valaki volt ilyen helyzetben kérem ossza meg velem!köszönöm szépen!ja most 1 éves a lányzónk és 5 éves a kisfiam
2013. júl. 27. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is ápolónôként dolgozom, de nem kórházban, hanem szociális intézményben, mert itt engedélyezett a 8 órás munkaidô.

A kórházban ahol dolgoztam, nem tudták megoldani nekem a kismamamûszakot, ezért váltottam.

Most októberben megyek vissza ismét dolgozni a harmadik gyermekem után, de mivel ô még csak két éves, 6 órában fogok dolgozni, engedélyezik gyes mellett.

Remélem némi segítséget nyujtottam.

2013. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát pedig én pont hogy idősek otthonában dolgozom és nem engedik.azt mondta a főnöknő hogy á addig még van időnk!de én ugy tervezem hogy még a gyes alatt is itthon maradok!
2013. júl. 27. 11:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezzel nem mehetsz bíróságra, vagyis mehetsz de sok értelme nincs.

Ők felajánlja az eddigi munkakörödet, ami kötelező ezt te nem fogadod el, kvázi felmondasz. Mit akarsz ezen perelni?

2013. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ki akar perelni,de ha köcsögök én is az leszek!és nyilván nem hagyom magam mivel a megélhetésünk mulik rajta!Van aki hasznosabb dolgot tud irni?
2013. júl. 27. 12:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Aki fizet, az parancsol.

Ha nem vállalod el találnak helyetted mást.

2013. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy oldalt, ahol szakértőnek tehetsz fel kérdést és ingyen válaszol neked. Kifejezetten kismamák és anyukák munkajogi - és karrier-tanácsadására specializálódott:

www.dolgozomami.hu

Azt feltétlen írd meg neki hogy (ha) közalkalmazott vagy.

2013. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ,kedves utolsó!Miért fontos hogy közalkalmazott vagyok,amugy egy magánotthonban vagyok
2013. júl. 28. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert akkor nem Mt. ( hanem Kjt.) hatálya alá tartozol, és ez fontos info hogy adekvát választ kaphass.
2013. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Édes istenem Magyarországon élünk vagy nem?Kérlek fejtsd már ki bővebben és Magyarul!Kösz
2013. júl. 28. 22:25
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Mt- munka törvénykönyve,

Kjt- közalkalmazottak jogállásáról szolo törvény,

Adekvát - egyenlő értékű; a lényeget pontosan tükröző; megfelelő

2013. júl. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!