Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyermekek után járó pótszaba...

A gyermekek után járó pótszabadságot hogyan lehet érvényesíteni?

Figyelt kérdés

2008-ban, és 2011-ben szültem, azóta itthon vagyok velük.

Apa nem vette ki a napokat.

Hány nap jár anyának tgyás, gyed, gyes időszakára?

Ezeket is ki lehet kérni utólag a munkába állás előtt?

Ezekből mennyi gyűlt össze?


2013. júl. 27. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapszabadság és pótszabadság is jár a tgyás idejére és a gyed első évére az első, illetve a tgyás idejére és a gyed első fél évére a második gyerek esetén. Apának és neked is jár a gyerek utáni pótszabadság, 4 a két gyerek után, 2011 január 1-től.

Összességében neked valamivel kevesebb, mint két és fél évnyi szabi jár. A korodtól függ, hány nap az alapszabid, és ehhez jön hozzá a gyerekek utáni 2+2 nap.


Ezeket előre egyáltalán nem is lehet kikérni, így a munkába állás előtt a munkáltató kötelezően kiadja - kivéve, ha megszűnik a munkaviszonyod, mert akkor kifizeti.

2013. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekességként egy saját példával egészítem ki az előttem szólót:


2011-ben szültem az első gyermeket, és erre az évre NEM adja ki ( ~meg) a munkáltató a pótszabikat ( Mt. ide vagy oda), mondván h. nem nyilatkoztam.

2012-re utólag még megengedte hogy nyilatkozzak ( onnantól változott a szabály h. apa is kiveheti, blabla), de a 2011-es évre "elveszett", mivel nem nyilatkoztam.


Mondjuk én nem emlékszem hogy kellett volna, de mind1, ezen nem vesztünk össze.


Szóval jó ha megvannak a nyilatkozatok, mert így utólag lehet hogy a jóindulatán múlik h. kiadja- e?

2013. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Korábban azért kellett nyilatkozat, mert csak az egyik szülő vehette ki. Aztán megváltozott a jogszabály, de a változás nem az, hogy apa is kiveheti, hanem az, hogy mindkét szülőnek jár, nemcsak az egyiknek.
2013. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző: OK, pongyola megfogalmazás volt, de nem is ez a lényeg, hanem hogy nem értem a logikát.


Mármint ha én tudom ( és ezt hajlandó vagyok írásba adni) hogy egyikünk sem vette ki anno a pótszabikat, akkor a f. n. szabi lejárta előtt miért nem lehet utólag nyilatkozni az említett évre vonatkozóan?

2013. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek...

A kérdésem csak a pótszabadságra vonatkozott, hogy azokat lehet-e utólag érvényesíteni, lenne ebből 18 napom elvileg.

Ezt lehet kérni utólag, nyilatkozatok nélkül? És jár a gyesre is ezek a napok? Nem részben, hanem egészben. Mert a rendes szabi az ok... azt ne keverjük ide. A pótszabadság jár tgyás, gyed, gyed idejére is? Kivehetem egyben a 18 napot?

2013. júl. 30. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!