Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt mellékállásban...

Gyes alatt mellékállásban dolgozni?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű szerződésem van, várnak is vissza.

Ha itthon maradok a 3. évben gyesen, mellette 4 órában dolgozhatok más cégnek? Vagy akkor az eredeti munkahelyemen fel kell mondanom? Ha megoldható, akkor az eredeti munkahelyemnek (ahol ugye fizetés nélküli szabin vagyok) tudnia kell a másik munkáról? Felmondhatnak erre hivatkozva?



2013. júl. 25. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, hasonlón töröm a fejem...Úgy tudom, hogy akkor el kell mondanod a jelenlegi munkahelyeden, ha hasonló munkakörben helyezkedsz el pl. a konkurenciánál. Ez mondjuk érthető. De szerintem tájékoztatni akkor is kellene őket ha valami teljesen mást dolgozol, úgy tudom ez benne is van a munka törvénykönyvében. Gondolom azért mennél el, mert az eredeti helyedre nem tudnak részmunkaidőben visszavenni. Amúgy elvileg hat órában is lehet dolgozni, az is jobb mint a nyolc.

Hátha jön valami szakértő és segít :-)

2013. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Nem lenne konkurencia, teljesen más dolog. A kiskaput hagynám meg, ha nem jön be az új, legyen hova mennem a gyes után.

2013. júl. 25. 23:14
 3/3 anonim ***** válasza:
El lehet menni gyes alatt másik munkahelyre részmunkaidőben dolgozni, ezt hívják mellékállásnak. Bejelentési kötelezettsége van első sorban. Ha a munkáltató a másodállású tevékenység végzését nem tartja összeegyeztethetőnek a főállással, akkor alkalmazottját eltilthatja vagy egyéb feltételhez kötheti a másodállás gyakorlása során, illetve más szankciót is kilátásba helyezhet. Végső soron elbocsátást is alkalmazhat, ha másodállásban végzett munkavállalói tevékenység munkáltatói jogos érdeket sért vagy veszélyeztet, illetve ezzel a munkáltatónak kára keletkezik
2013. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!