Kapok így GYED-et?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vagyok az új munkahelyemen, ha most betegállományba vesz a doki kapok gyedet? És vajon mennyit, hogy számolják? Előtte közvetlen munkanélkülin volta voltam azelőtt gyesen.

2013. júl. 24. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem,nem kapsz. mennyit voltál munkanélkülin amúgy?
2013. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Három hónapot és azután egyből lett a munkahelyem és be is vagyok jelenve.
2013. júl. 24. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megvan a szülést megelőző 2 évben a 365 biztosított napod, akkor kapsz tgyást és gyedet.

Legalább 180 napot kellene dolgozz, hogy bruttó átlagbért tudjanak számolni. Csak az új munkahelyeden szerzett jövedelmet fogják figyelembe venni!

Próbaidős vagy? Szerződésed határozatlan? Ha határozatlan, akkor mindenképp írásban jelentsd be a terhességed, akkor nem rúghatnak ki. Ha próbaidős vagy, akkor terhesen is kirúghatnak a próbaidő alatt.

Mi az oka, hogy máris táppénzre akarsz menni? Ha most rögtön táppénzre mész, akkor nem fognak tudni átlagbért számolni és a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és gyed alapja is.

2013. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kettes miről beszélsz? Gyesen volt... gyesből nem fognak gyedet számolni,ne vezesd már félre a kérdezőt!
2013. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ki írta, hogy gyesből fognak neki gyedet számolni?

Jelenleg dolgozik a Kérdező, a jelenlegi munkahelyén elért keresete lesz az alap.

Előtte munkanélkülin volt, az előtt gyesen. De mikor gyesen volt, volt neki munkahelye, onnan volt fizetésnélküli szabin, ha jól értelmeztem. Tehát, ha volt neki munkahelye, miközben gyesen volt, akkor az, az idő, a 365 napba beleszámít, de a régi munkahelyén elért jövedelmét nem számolják már bele az új gyedének az alapjába. Itt nem a gyesre gondolok, hanem arra, ha valaki fizetsénélküli szabin van (gyed, gyes), akkor is van egy szerződés szerinti bére!!

2013. júl. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egész pontosan gyes után kiadták a szabijaimat meg megkaptam a végkielégítést. Onnan munkanélküli 3 hónap. Akkor a mostani bejelentett alap bére után kapom vagy az előzőt is beleszámolják a gyes végén amit kaptam fizetett szabikat?
2013. júl. 28. 23:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak az új munkahelyen elért jövedelmet fogják nézni, mert több mint 30 nap megszakítás történt a munkanélküli miatt és az új törvény szerint csak az új munkahelyen elért jövedelmet nézik.
2013. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!