Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadság kérdés, ki tudná...

Szabadság kérdés, ki tudná valaki számolni? Most még gyeden vagyok, de kiszeretném venni a bennlévő szabikat.

Figyelt kérdés
2011 aug elején szültem a második gyereket,szülés előtt kivettem az első gyerek után járó szabikat utána szülés előtt 28 nappal mentem TGyásra.1977 ben születtem,most a 3ik babával vagyok terhes és december közepére vagyok kiírva,kiszeretném venni a szabikat és utána szülés előtt 28 nappal Tgyásra menni.A munkahelyemen azt mondták ,hogy 35 nap jár +4 nap pótszabi. A gyerekek után nem több jár?2011 ben még csak egy gyerekem volt augusztusig ,akkor a páromnál volt bejelentve ,ő vette ki utána járó pótszabit évi 2 nap,2012 ben már én kértem 2 gyerekre és úgy tudom,hogy 2012 ben már apának is anyának is jár.Szóval van a 2012 ben 2 gyerekre azaz 4 és most 2013 ra nem jár semmi a gyerekek után?szeptemberben venném ki a szabikat.

2013. júl. 15. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyerekre járó pótszabadságot nem jár fizetes nelkuli szabadsag alatt.
2013. júl. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt se felejtsd el, hogy ahhoz, hogy a szabadságot ki tudd venni a gyedet/gyest le kell mondani
2013. júl. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyerek után járó pótszabi jár gyed alatt is, én is kaptam!

Jól tudod, tavaly óta mind a két szülő megkapja a gyerek után járó pótszabit.

2013-ra is megjár, de lehet úgy gondolja a munkahelyed, hogy azt még nem veszed ki. Ha nem adják ki, akkor a pótszabi halmozódik tovább, mivel december közepén szülsz, így erre az évre meg fog járni a 7 nap pótszabi a gyerekek után neked és a párodnak is!

2013. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,lehet úgy gondolja igen,hogy ebben az éveben nem akarom majd szólok,akkor 2013 jár ugy-e 2 gyerekre azaz 4 nap?
2013. júl. 16. 14:01
 5/7 A kérdező kommentje:
31+4nap pótszabit számoltak,nem 35.
2013. aug. 5. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól számolták.
2013. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. aug. 6. 00:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!