Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ismeritek az új babaprogram...

Ismeritek az új babaprogram részleteit?

Figyelt kérdés

Ritkán csípem el a híradót és most olvastam egy cikket az új babaprogramról. Esetleg ti tudjátok, hogy mikor akarják megszavazni, és mikortól születendő babákra lenne érvényes?

[link]


2013. júl. 9. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Most a parlamentbe is nyári szünet van. Talán utána, de ez még csak egy tervezet.
2013. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy tervezet, de a saját tervezeteiket úgyis megszavazzák. Közeledik a választás, most már adni is kell valamit a népnek. Szóval reménykedek, mert nálunk elérné a várt hatást. Bármennyire is csúnyán hangzik, nem szeretnék róla lecsúszni, mert hatalmas segítség lenne. :(


Rákerestem több féleképp, de akkor ezek szerint senki se tud ennél többet?

2013. júl. 9. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem gondolnám,hogy ebből lesz valami elvileg a 2014-től szülőkre vonatkozna.
2013. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy még csak most tervezzük az első babát, szóval még nem vagyok terhes. De hajlandóak lennénk úgy időzíteni, hogy beleessünk a támogatásba, mert nem vagyunk nagyon eleresztve.
2013. júl. 9. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Szomorú, ha valaki megélhetési szülő lesz.

Ne azért szülj, mert sok pénzt adnak érte, hanem mert gyereket szeretnétek a párotokkal!!!

Remélem nem szavazzák meg, pont ezért!!!!

Meg ez csak úgyis kampányfogás, és lehet eltörlik mire megszülsz. Akkor mi lesz? Örökbe adod, mert nem adják hozzá azt a "sok" pénzt?

Amúgy ennél sokkal több kell hosszútávon egy gyerekre, úgy tervezz!!!

2013. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*pároddal
2013. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem azért szülök, de ha már szülni szeretnék, akkor a "legjobbat" szeretném kihozni belőle anyagilag. 25 éves vagyok, egy éve végeztem, szeptember óta dolgozom, a férjem 32, neki van egy kis megtakarítása, de mivel mindketten közalkalmazottak vagyunk, egyikünket se veti fel a pénz. Jelenleg egy félig kész lakásban élünk, amihez igen nehezen jutottunk hozzá.


Nagyon jól tudom, hogy kampányfogás az egész, de szívesebben szülnék 26 évesen, mint harminc felett, mert ha nem jön be ez a program, vagy az marad, vagy az, hogy lelépünk külföldre. Megélhetési szülő... Ennyi pénzből nem lehet megélni. De azért jó lenne nem azon tűnődni, hogy miből rendezünk be egy babaszobát. Nagyjából erre kellene a pénz. Jelen pillanatban is vállalhatnék gyereket, csak mondjuk pelenkázószekrény helyett ágyon kéne pelenkáznom, gyerekágy helyett fotelben altatnám, kiskád helyett pedig lavórban fürdetnem. Tudom, hogy így is lehet élni, de ha már választhat az ember nyilván az előnyösebbet választja.


Nem akarom fényezni a kormányt, de ők is nagyon jól tudják, hogy a fent vázolt körülmények közé nem szívesen vállalnak gyereket az értelmiségiek. És mi még összetehetjük a két kezünket, hogy saját lakásunk van, s nem a szüleinknél kell meghúzni magunkat a többi testvérünkkel együtt.


Persze szép, amikor több generáció él együtt, de mindkettőnk szüleinél kitehetnék a "megtelt" táblát.

2013. júl. 9. 12:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval, ha valaki megtud valamit a tervezetről, szívesen fogadom komment vagy üzenet formájában. A többi megjegyzés számomra nem segítség és nem is érdekel.
2013. júl. 9. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!