Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért jobb az, ha úgy szülök,...

Ananke kérdése:

Miért jobb az, ha úgy szülök, hogy férjnél vagyok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni,miért jobb az ha férjem van,mintha csak együtt élünk a párommal mikor megszületik a baba?Mert hallom sokan csak azért mennek férjhez,de nem mondják miért.Segítsetek,köszönöm!
2013. júl. 7. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
talán,mert így rögtön megkapja az apa nevét,és nem kell külön beszerezni valami nyilatkozatot,arról hogy a párod az apa..
2013. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Annak a nyilatkozatnak a beszerzése egy kb. 10 perces adminisztráció volt a polgármesteri hivatalban.

Nem tudom mi lehet a hátránya, mi sem vagyunk összeházasodva.

2013. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
pedig csak erről van szó,hogy így automatikusan megkapja a baba az apa nevét..
2013. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a születendő gyerek miatt házasodik össze egy pár, az már régen rossz. Amúgy tökmindegy a gyerek szempontjából. Persze attól még a házasság intézménye nem elavult, vannak akiknek számít.
2013. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Azt hittem van valami anyagi dolog is benne,nem mintha azért elvetetném magam csak kíváncsi vagyok,jobb mindenről tudni:)
2013. júl. 7. 14:12
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Van anyagi része: ha nem házasodtok össze és szétmentek, akkor sokkal rosszabbul jársz. Hiszen az a tied, amit megkerestél, te vettél, és ha gyerek van, nyilván nem tudsz pénzt keresni egy ideig. Házassággal vagyonközösség jön létre, mindennek a fele a tied, amit házasság alatt szereztetek, függetlenü attól, hogy a férjed napi 12 órázott, te meg 25000 Ft-ot kaptál állambácsitól.

Természetesen ez nem arról szól, hogy a pénzért mész hozzá, hanem arról, hogy nem sodrod magad létbizontalanságba, aminek okán pl. az exed a gyereket is elperelheti tőled, arra hivatkozva, hogy nem tudod eltartani.

Ráadásul az öröklési szabályok is fontosak.

A másik az érzelmi odala: ha nem kötelezi el magát, miért szülsz neki gyereket.

Szerintem akinek tényleg nem számít a papír, aláírja. Csak az nem házasodik, aki pontosan tudja, hogy nem akarja magát végleg elkötelezni.

2013. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kiki01 ***** válasza:
Kedves utolsó, nem biztos h rosszabbul jár, lehet hogy az apuka épp munkanélküli és anyuka tartja el a tartalékaiból:) A gyerektartás az apasági alapján is perelhető, az öröklés szintén teljes jogon él.
2013. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kiki01 ***** válasza:
Ja, és ha egyedülállóként kérvényezed a családi pótlékot, kb 1500 Ft-al több is:)
2013. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 7. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy vagyonközösség alakul ki egy házasság során. Ugyanakkor élettársi kapcsolatban élők is vagyoni közösséget alkotnak normális esetben. (Az már mindenképpen egy jel, ha külön kasszán van a pár, függetlenül attól, házasságban élnek vagy sem.) Pl. Egy közös lakás vételnél egy normálisan működő kapcsolatban szerintem nem kérdés, 50-50 %-e a tulajdonrész. Ha élettársi kapcsolatban bebútorozott egyik fél a másikhoz, nyilván tisztában van vele, szakításkor ki hagyja el az otthont.

Ugyanakkor azt feltételezni a kérdezőről, (és általában a nőkről), hogy nem tudná magát eltartani, mert nő mivoltából adódóan nyilvánvalóan lényegesen kevesebbet keres mint a férfi nem hinném hogy mindenki esetéből helytálló.

Az, hogy egy jel lenne arra, hogy valaki nem akarja elkötelezni magát, mert nem házasodik, azt megint nem gondolnám. Ahhoz túl sok a válás. A megcsalás döntés kérdése.

Ja, és válás alkalmával a vagyonközösség tagjai az utolsó kenyérpirítón is meg kellett küzdjenek. Mer' ugye közös szerzemény.

2013. júl. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!