Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A sógórnőm, vagy a háziorvosom...

A sógórnőm, vagy a háziorvosom tudja jól?

Figyelt kérdés
Háziorvosom azt mondja, hogy ha szülésig (tegyük fel július 25.-ig ) táppénzen tart, és onnan igényelem a TGYÁST, akkor jobban járok időben, mert 2016. július 25.-én jár le a gyesem, míg ha elmegyek szülés előtt TGYÁS-ra mondjuk 14 nappal előbb, akkor a GYES 2016. július 11.-én jár le. Ezzel szemben a sógórnőm azt mondja, hogy ha elmegyek 14 nappal korábban TGYÁS-ra, az jár 168 napig, majd GYED a gyerekem 2 éves koráig, majd GYES, de az ugyanúgy 2016. július 25.-én jár le, és nem 2 héttel korábban, mert a GYED mindenképpen a baba 2 éves koráig jár, tehát nem veszítem el azt a 2 hetet. Melyik a valós? Mert ha a sógórnőm tudja jól, akkor igazából nem az idő számít, hanem hogy a szülést megelőző 28 napban mi jobb nekem anyagilag, a táppénz vagy a TGYÁS. (táppénzen vagyok nehéz fizikai munka miatt)
2013. jún. 30. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd. A gyes és a gyed a gyermek életkorához van kötve. A gyed a betöltött 2. életévig, a gyes a betöltött 3. életévig ( pongyolán fogalmazva, a születésnapokig) jár. Ha jogosult vagy rájuk.
2013. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. A legjobban akkor jársz, ha a szülés előtt 28 nappal igényled a TGYÁS-t, majd amikor az lejár a GYED-et, ami a gyerek max. 2 éves koráig jár. (ez ugye attól függ mennyi munkaviszonyod volt a szülés előtt)
2013. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mi van ha túlhordom a babát, és mondjuk 30 nap telik el a táppénz lezárása után? Vagy a kiskönyvbe írt dátumot veszik figyelembe?
2013. jún. 30. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, hiszen az előreigénylést csak a kiírt dátumhoz tudják viszonyítani.
2013. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszaitokat!
2013. jún. 30. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:
na erre jó az én esetem április 10-re voltam ki írva be is feküdtem 11-én mondván hogy 12én meg lesz a császár (faros volt a baba) de be fordult így vártak 1hetet az indítással. a táppénzes papíromat a doki úgy állította ki hogy addig szolt míg be nem mentem a kórházba szóval 10ig. 11től 23ig meg kaptam a kórházban igazolást. így nem tudtam időben le adni mert nálunk 20ig le kellett adni hogy teljes havit számoljanak el. ezért nekem a kórházban töltött napokat a következő hónapban számolták el. és én a pici születése után vettem igénybe a tgyást.
2013. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!