Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES, GYED, stb. , - hogy is...

GYES, GYED, stb. , - hogy is van ez? Mikor melyik jár?

Figyelt kérdés
Ugyan nem aktuális még nálam a téma, de szeretnék róla egy körültekintőbb képet kapni. Azt odáig tudom mi az a GYES, GYED. De például én ápolási segélyen vagyok (nagyszülővel), emellett jelenleg 2 órában dolgozom. Ilyen esetben?
2013. jún. 19. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak egyfajta állami juttatást kaphatsz. Így mindenképp gyes jár csak, de emellett nem kaphatod az ápolási díjat. Gyes mellett 6 órában lehet max dolgozni.
2013. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyesnek nincs feltétele az minden magyar állampolgárnak jár ha nem dolgozót előtte semmit, és gyereke lett. A gyes mellet viszont nem kaphatsz ápolásit, csak a gyest ami családi pótlékkal együtt 38. ezer.

Gyed akkor jár ha szülést megölező két évben van 365 munkanapod és a munkaviszonyod a szülés pillanatában is él. A gyes összege a fizetés %-os aránya, na most ha te két óra alatt alig keresel valamit akkor az tuti kevesebb mint a gyes.

2013. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt idáig értem. Még egy valami nem tiszta. GYES - aki nem dolgozott előtte, GYED - a fizetés %-os arányában. Szóval ha valakinek volt/van munkaviszonya, ő GYED-et kap és nem GYES-t. Ugye? De ha én 2 órába dolgozok? Akkor ezzel "bukom" a GYES-t (és a GYED lenne)?
2013. jún. 19. 20:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem, a gyest megigényelheted szülés után. Gyes helyett a gyedet is csak az nem érné meg.

Ápolásit bukód minkét esetben.

2013. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mennyit keresel két órába?
2013. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
16 ezerrel vagyok bejelentve. Pusztán csak kíváncsi voltam, mert érdekelt a téma.
2013. jún. 19. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben 12. ezer lenne a gyed a 25 ezer alanyi jogon járó gyes helyett
2013. jún. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Magyarul ha ne éri meg valakinek, maradhat a GYES. Ugye?
2013. jún. 19. 20:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen azt kell igényelni.
2013. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most már értem. :) Lehet még egy kérdésem? Mi van olyankor, ha nekem a 2 óra mellett lesz egy 4 órás munkám is? Ilyenkor mi a helyzet?
2013. jún. 19. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!