Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mehetek munkanélkülire ha az...

Mehetek munkanélkülire ha az apának átadom a gyedet?

Figyelt kérdés

Ez egy bonyolult ügy nm kapom meg a Gyedemet mert kicsúsztam a biztosított időból 28 nappal arra gondoltam átadom neki mondjuk két hétre addig elmennék munkanélkülire, majd visszavenném így már biztosított lennék a gyed igénylésére!!

Vagy ezt nem érdemes?


2013. jún. 17. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig apuka nem mehet gyedre
2013. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
most lesz hat hónapos a pici
2013. jún. 17. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Az apa akkor mehet gyedre, ha lejárt a tgyás időszaka, vagyis 168 nap, kb. 5 és fél hónap.

Ha már 6 hónapos lesz a pici, akkor elmehet gyedre, ha megfelel a feltételeknek.

Viszont te nem tudod 2 hét múlva visszavenni a gyedet. Mivel a szülést megelőző 2 évben nézzük, megvan-e a 365 biztosított nap, a szülés után keletkezett biztosítási idő már nem számít bele, csak egy másik baba születése esetén.

2013. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a munkanélkülin töltött napok beleszámítsanak a biztosítási időbe, ahhoz, álláskeresési járadékban is kell részesülni, nem elég regisztráltatni magad!!

De előző kérdésedben írtad, hogy már voltál munkanélkülin, ha akkor minden pénzösszeget kihasználtál, akkor most nem fog járni álláskeresési járadék, ez nélkül pedig nem számít biztosított időnek, a gyed igényléséhez, meg amúgy sem, mert szülés után keletkezett biztosított idő lenne!

Én azt mondom, ha ki tudjátok húzni, akkor gyes mellett a gyerek 1 éves kora után heti 30 órában dolgozhatsz!!

2013. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bocs ha rosszul értelmeztem amit írtál de nekem a szülés előtt bőven megvan a 365 napom 4 évig dolgoztam a
2013. jún. 17. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!